Родини загиблих Героїв АТО: як вони живуть сьогодні

Держава заплатила їм гроші, як компенсацію за смерть чоловіків і синів. А справжню опіку і підтримку вони можуть отримати лише від волонтерів.

Група небайдужих хмельничан взяла на себе непросту роботу з близькими українських військових, загиблих на сході країни. Поки що вони зосередили свою увагу на родинах, в котрих є діти. На другому етапі планують зв’язатися з батьками і дружинами тих загиблих, котрі не мали дітей.

«До однієї з родин ми приїхали в день народження старшої доньки. Дівчинці виповнювалось 9 років. Ми не стали попереджати про свій приїзд. Просто зібрали деякі подарунки для іменинниці і її молодшого братика та й поїхали. Родина мешкає у селі, ніякого святкування Дня народження не було. Просто прийшло кілька сусідських дітей. Наш приїзд став великою і несподіваною подією. Особливо для дітей. Цей візит показав нам наскільки важливою є для родин загиблих звичайна увага. Це свого роду психологічна розрядка. У нас виникла ідея організувати для них, наприклад, похід у кіно. Уявіть собі, що ці діти ніколи не були в кінотеатрі. Можливо, що якась перукарня чи спортзал погодиться безкоштовно надати певні послуги», – розповіла волонтер Таїса Антонова.

Інший воїн добра, Олеся Герасемчук додала, що відпочинок у Хмельницькому для постраждалих родин планують організувати на день Святого Миколая. Будуть раді будь-яким ідеям.

«На сьогоднішнійдень ми встановили контакти з 7 родинами бійців, загиблих в АТО. З них 5 мешкають у Хмельницькому, а 2 у селах поблизу Чорного острова. До інших ще не дістались. З родинами тих, хто загинув нещодавно, теж поки не контактуємо. Вони повинні мати час хоча б трошки оговтатись після трагедії.

Що робимо? Організовуємо поїздки у Ворохту на 10 днів, де родини проходять реабілітацію: займаються рукоділлям, вчяться народним танцям, працюють з психологами, їздять на екскурсії. Люди змінюються на очах: від’їжджають одні, приїжджають зовсім інші.

Діти мають можливість відпочивати в Грузії. Переліт оплачує українська сторона, а відпочинок грузинські партнери. В цій роботі нам дуже допомагають українські діаспори Франції, Канади, США. Завдяки цим коштам ми, наприклад, влаштували криницю на подвір’ї для родини Олександра Пасічника, котрий загинув в Іловайську. До того вони набирали питну воду за 500 метрів від хати», – додала Олеся Герасемчук.

Будь-які ідеї щодо допомоги родинам загиблих і поранених бійців АТО радо приймають за телефонами: (067) 771 – 34 – 08, (093) 694-19-04 та (096) 606 – 86 – 90

Ксенія Орлова.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.