На Хмельниччині очікується урожай близько 3,2 млн. т зерна – Кальніченко

Якщо жнива закінчяться вдало, то цьогорічний врожай зерна на Хмельниччині буде більшим приблизно на 150-200 тис. тонн – до 3,2 млн. т.

Про такі результати збору врожаю сьогодні розповів заступник голови Хмельницької облдержалміністрації Володимир Кальніченко.

Він зазначив, що наразі обмолочено 2 млн. 969 тис. тон зерна. Весь обсяг врожаю зернових точно порахувати поки не можна, бо значна частина кукурудзи ще лишається на полях.

Особливе місце серед всіх зернових займає пшениця. Кальніченко зауважив, що Її зібрано близько 1 млн. тон, в тому числі 60-70% продовольчої. Пшениця залишиться в області для потреб харчової промисловості в той час, як інші зернові частково підуть на експорт.

Крім зерна, хмельницькі аграрії зібрали пристойний врожай цукрового буряку. Його достатньо для виготовлення 170 тис. тон цукру. Як зазначив Володимир Кальніченко, цукрова галузь могла б працювати і краще, але не має достатньо ринків збуту.

Заступник губернатора доповів і про зростаючи ціни на сільгосппродукцію. На його думку, це пов’язано з зі зростанням вартості енергоносіїв. Ростуть і ціни на добрива, котрі частково пов’язані зі дорожчанням газу, а частково з тим, що деякі добрива вироблялись на сході України.

Довідка НГП. У 2013р. усіма категоріями господарств Хмельницької області одержано 3 млн. т зерна, що більше на 11,9% в порівнянні з 2012р, цукрових буряків (фабричних) – 1,1 млн. т (в 2,1 раза менше), соняшнику на зерно – 73,6 тис. т (на 0,4% більше), сої – 386,5 тис. т (на 27,9% більше), картоплі – 1,3 млн. т (на 17,9% менше), овочів – 209,4 тис. т (на 7,1% менше), плодів та ягід – 166,4 тис. т (на 7,9% більше).

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.