Після оголошення так званого перемир’я обсяг благодійної допомоги, яку збирали у Хмельницькому, значно скоротився.
«Раніше бувало, що ми відправляли посилки з допомогою кілька раз на день. Але після так званого перемир’я коштів почало надходити дуже мало. І посилки зараз відправляємо раз на тиждень», – розповіла волонтер Анна з благодійного фонду «Волонтери Поділля».
Але потреби армії не стали меншими. Особливо це стосується бійців, які прибувають в зону АТО після останньої хвилі мобілізації. Вони не мають бронежилетів, шоломів, оптики, приладів нічного бачення.
«У них, в принципі, нічого немає. Їм видали одні ватні штани, в яких рухатись навіть неможливо, не те що бігти чи йти на якесь завдання. І все. Немає ні бушлатів, ні іншого зимового одягу. Тож хлопці просять по два комплекти форми, бо її там немає де прати й сушити. Берци, які вони отримали, за тиждень розлазяться. Ми передавали б/ушні, і хлопці казали, що вони значно кращі нових казенних», – пояснює Аня.
Теплого одягу і ліків потребують всі військові.
«Ми зараз намагаємось забезпечити кожного військового індивідуальними аптечками. Не просто з бинтом, ватою і перекисом. Там мають бути кровоспинні препарати, які можуть врятувати життя військовим. Основний з них – целокс. Ми зараз намагаємось знайти гроші на закупівлю таких препаратів. Крім того, в холодну пору потрібні противірусні та жарознижуючі препарати. Ми вдома можемо хворіти всю зиму, там це неможливо», – додає ще один волонтер.
Телефон волонтера-координатора 096- 512-24-11 (Греснюк Ганна)
Ксенія Орлова