До новоствореної парламентської фракції “Блок Петра Порошенка” може увійти щонайменше 5 мажоритарників з Хмельниччини, котрі перемогли на позачергових виборах до ВР.
Про це вдалося дізнатися “Незалежному громадському порталу”.
Одним із перших новообраних нардепів, який виявив бажання ввійти до БПП, виявився хмельницький міський голова Сергій Мельник. Він виграв мажоритарку у 187 окрузі з результатом 33,75% або 28056 голосів.
Прізвище Мельника публічно озвучив лідер БПП Юрій Луценко 31 жовтня, пише видання “Лівий берег”. Попри те градоначальник Хмельницького є діючим членом ВО “Батьківщина” і всіляко підтримувався однойменною обласною організацією на цих виборах.
До президентської коаліції у ВР долучаються самовисуванці Андрій Шинькович (189 округ) і Олександр Герега (192 округ).
“Написав заяву до фракції “Блок Петра Порошенка” як безпартійний. У саму президентську партію не вступатиму, але допомагатиму главі державі”, – наголосив Шинькович у коментарі НГП.
Що стосується політичного майбутнього Гереги, то пан Шинькович (був помічником Гереги з 2012 року – НГП) заявив: до жодної фракції Герега принципово не вступатиме, натомість голосуватиме за рішення коаліції.
До БПП приєднався переможець у 190 окрузі Роман Мацола, якого висунула на вибори президентська сила.
З великою ймовірністю у “Блок Порошенка” зайде мажоританик з Кам’янця-Подільського Володимир Мельниченко. На цих виборах БПП зняв свого кандидита з 193 округу і неофіційно підтримував Мельниченка.
Найважче визначитися буде самовисуванцям Сергію Лабазюку (188 округ) і Віктору Бондарю (191 округ). Адже “Блок Порошенка” і “Народний фронт” зайняли принципові позиції: нардепи, котрі голосували за “драконівські” закони 16 січня, не входитимуть до нової коаліції.
Тому, скоріше за все, Лабазюк об’єднуватиметься з “литвинівцями” в особі “бензинового” магната Ігоря Єремеєва, які залишатимуться позафракційними (у парламенті VII скликання діяла депутатська група “Суверенна європейська Україна” з числа позафракційних і колишніх регіоналів – НГП).
Віктор Бондар також може бути позафракційним або блокуватися з “Опозиційним блоком”, в якому перебувають вчорашні його союзники.