Хмельницька ОПОРА: часи брудного підкупу виборців пройшли, тепер працюють благодійні фонди

Ці вибори до Верховної Ради поки проходять без суттєвих порушень, що могли б вплинути на результати виборів.

Про це сьогодні на прес-конференції розповів регіональний координатор громадянської мережі ОПОРА Андрій Попик.

Він зазначив, що деяких дільницях видавали бюлетень без паспорта, десь винесли печатки за межі дільниці, десь не зняли агітацію, десь сфотографували бюлетень, алежодне з цих порушень не було системним на території області.

Присутній на прес-концеренції начальник УМВС в Хмельницькій області Олександр Розізнаний також зауважив, що впродовж виборів було зафіксовано 101 звернення щодо порушень на виборах. Натомість Хмельницька область не є лідером по наслідкам цих порушень – характер та важкість цих порушень не значний.

Андрій Попик наголосив, що тепер при підрахунку голосів особливо пильними слід бути на округах, де не було яскраво вираженого лідера. А також там, де розрив між першим та другим місцем становить до 1000 голосів – там залишається місце для маніпуляцій та фальсифікацій.

Також ОПОРА наголосила, що часи брудного підкупу виборців вже віджили себе.

“Тепер на дільницях не роздають гроші та не наливають горілку, не переписують нахабно протоколи. Все робиться значно витонченіше та технічніше: працюють благодійні фонди, адресно переконують людей голосувати за себе. До того ж підкуп виборців та виборча кампанія починається з моменту реєстрації кандидата, а у нас деякі возили людей на море ще з квітня, коли про це і мови не йшло. А вже впродовж двох місяців кампанії закидали округ бонусами”, – розповів Андрій Попик.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Чому не розслидуються ряд випадкив

  2. Шановні. Ви були серед люду, простого люду в селі. В селі 250 жителів, які знають одне одного з малого. Про що ви говорите, які паспорта. Не дати проголосувати свому сусіду чи брату, бо паспорта немає. Я розумію що це не по закону, не по європейським принципам. Але в нас в селах люди розуміють це, це люди яких просто морально знищили. Місто і село це небо і земля. Про що ви говорите. Паспорта…..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.