10 деражнянців посвятили в козацькі джури

У Деражнянському  районному будинку творчості відбувся урочистий захід, який запам’ятається дітям на все життя – посвячення в козацькі джури.
Відроджуючи кращі народні й козацькі традиції, все більше молоді краю вступає до козацьких лав. Любов до України, патріотизм, єдність – ці слова панували в серцях кожного присутнього на святі.

Під урочисті звуки козацького маршу на сцену вийшли 10 дітей та справжній козак  з м. Хмельницького Андрій Дрозда. За старовинним звичаєм, лише козак може провести обряд посвяти в джури. На сцену винесли державний прапор, образ Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки українського козацтва. Далі кожен молодий джура, стоячи на коліні, називав ім’я, цілував прапор, образ та підходив до козака, який проводив обряд посвяти. Юні джури повторювали слова присяги з обіцянкою її виконувати.

Відтепер, поповнивши лави джур, кожен взяв на себе обов’язок бути гідним цього високого ймення, вивчати історію та традиції українського козацтва.

На честь юних джур на завершення свята пролунав  справжній залп із невеличкої козацької гармати. Козацькому роду – нема переводу.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.