З початку року інфляція прискорилася до 16,2% – облстат

У вересні рівень інфляції у Хмельницькій області становив 2,8%, з початку року – 16,2%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

На споживчому ринку області у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,4%. Найбільше (на 17,6% і 10,7%) подорожчали яйця та сало. На 5,6-1,1% зросли ціни на  м’ясо та м’ясопродукти, фрукти, сіль, молоко, безалкогольні напої, рис, кондитерські вироби з цукру та борошна, хліб, рибу та продукти з риби, олію.

Водночас на 4-1,1% подешевшали пшоно, овочі, пластівці вівсяні.

Ціни на алкогольні напої та тютюновівироби підвищилися на 2,6%, у т.ч. на тютюновівироби – на 3%, алкогольні напої – на 2,0%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% зумовлене підвищенням цін на товари та послуги з утримання та ремонту житла на 2,9%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,9%, що спричинено в основному подорожчанням фармацевтичної продукції на 2,1%.

Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 2,4% за рахунок збільшення цін на паливо та мастила на 4,6%, автомобілі – на 3,3%. У той же час на 2,6% знизилася плата за перевезення пасажирським залізничним транспортом.

Зростання тарифів у сфері зв’язку на 1,5% відбулося в основному за рахунок підвищення абонентноїплати за користування телефоном на 7,0%.

Подорожчання послуг освіти на 2,3% перш за все зумовлено зростанням плати за навчання в закладах середньої освіти на 7,3%.

Крім того, підвищилася плата за навчання в закладах вищої освіти та за утримання дітей у дошкільних закладах (на 1,6% та 1,5%, відповідно).

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.