На Хмельниччині підготовка до виборів почалась торгами – КВУ

Виборчий процес у Хмельницькій області нагадує схеми 2012 року.

До позачергових парламентських виборів залишився один місяць, а окружні комісії досі остаточно не сформовані. В них постійно відбуваються зміни та перетасовки: партії замінюють своїх представників, самі комісії переобирають голів, секретарей, бухгалтерів і т. д. На деяких округах суттєво порушується законодавство.

Голова обласного осередку Комітету виборців України Юрій Ануфрієв вважає це явище наслідком того, що вибори проходять за старим законом. У окружних комісіях 38,8% складають представники теперішніх парламентських фракцій.

Крім того, мати своїх представників у виборчих комісіях мають право всі партії, котрі висували кандидатів на виборах до Верховної ради 2012 року.

За його словами, на Хмельниччині зареєстровані представники від технічних партій, декотрі з яких не братимуть участь у цьогорічних виборах. Частина таких членів комісій відмовляється працювати – відбуваються заміни.

Отже, ідуть торги. Не виключені спроби фальсифікацій: у комісіях вже є особи, котрі були замішані у порушеннях на минулих парламентських виборах.

Навіть якщо їх не буде, незлагодженість роботи окружних комісій виллється у незручності і затримки при підрахунку голосів.

Але є і гарні новини. Так, заступник голови 187 окружної комісії у Хмельницькому Віталій Швед розповів, що дільничні комісії будуть формуватись методом машинної лотереї . Це додасть їм об’єктивності.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.