У липні інфляція зросла на 0,7%

На Хмельниччині у липні інфляція зросла на 0,7% порівняно з червнем.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

За даними облстату, суттєво подорожчали яйця та м’ясо птиці (на 13,9% та 8%, відповідно). На 3,2-0,6% зросли ціни на соняшникову олію, рибу та продукти з риби, кондитерські вироби з борошна та цукру, яловичину, свинину, макаронні вироби, хліб, сало, маргарин, продукти переробки зернових.

Водночас зниження цін на 0,3-1,3% зафіксовано на фрукти, сири, сметану, кисломолочну продукцію, молоко, цукор, але найбільше подешевшали овочі – на 25,4%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 3,2%, у т.ч. на алкогольні напої – на 4,4%, тютюнові вироби – на 2,5%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,6% спричинено головним чином підвищенням плати за гарячу воду в 1,6 раза, каналізацію – на 53,2%, водопостачання – на 39,3%.

Подорожчання у сфері охорони здоров’я на 0,8% зумовлено зростанням плати за послуги лікарень на 2%. У липні значно уповільнилися темпи приросту цін на фармацевтичну продукцію (0,5% проти 5,1% та 4%, відповідно у травні та червні цього року).

Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 0,1%, зокрема, на 0,3% зросли в ціні паливо і мастила, навпаки, дешевшими на 0,4% стали автомобілі.

Подорожчання туристичних послуг на 6,4% зумовило підвищення цін у сфері відпочинку та культури на 1%.

Крім того, на 0,5–1,9% збільшилися ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, послуги перукарень, ресторанів та готелів. Подешевшали на 2,1% одяг і взуття.

Загалом, з початку року рівень інфляції у Хмельницькій області становить 12,1%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.