Дуель заслужених журналістів: Рада “Майдан” рекомендувала облраді призначити Колісніченко

Цього разу дуель двох претендентів на редакторське крісло комунальної газети “Подільські вісті” пройшла у форматі засідання хмельницької Ради “Майдан”. Заслужені журналісти України Петро Лічман і Тетяна Колісніченко прийшли до майданівців із власним баченням розвитку багатотиражного видання.

Петро Лічман. Фото Віталія Тараненка

Петро Лічман. Фото Віталія Тараненка

Нинішній тимчасово виконувач обов’язків редактора “ПВ” Петро Лічман акцентував увагу на тому, що комунальна газета є незбитковою і здатна сама себе прогодувати. Як приклад, навів “золоті роки” ЗМІ, коли вістяни мали 140-тисячний тираж і 12 мільйонів гривень обігових коштів на рік. Тоді вдалося закупити працівникам колективу 32 квартири. Лічман зізнався, що за роки роботи у “Подільських вістях” обзавівся двома квартирами.

Кілька разів у виступі Лічман наголосив, що газета залишається фінансово незалежною від обласної влади, тобто співзасновників. Однак були озвучені певні протиріччя.

У 2012 році з обласного бюджету виділено 300 тис. грн, які витрачено на закупівелю паперу та поліграфічні витрати. У 2013 році влада дала 100 тис. грн, які журналісти витратили на ремонт приміщення.

Також щороку обласна рада і облдержадміністрація платять за розміщення офіційних повідомлень на шпальтах “Подільських вістей” – загальна сума набігає до 300 тис. грн.

Зупинився  тимчасово виконувач обов’язків редактора й на проблемах видання. Найгостріша з них – падіння тиражу. Лічман визнав: з початку року втратили понад три тисячі передплатників. Здебільшого, це лікарі та освітяни, яких під впливом адмінтиску, змушували виписувати комунальне ЗМІ.

Підставив плече Лічману перший заступник редактора  “ПВ” Петро Воробей. Він озброївся підшивкою газет, в яких ішлося про висвітлення подій на Майдані.

Не обійшлося без конфузу. Перша сторінка “Подільських вістей” від 24 грудня 2013 року вийшла з діаметрально протилежними публікаціями, де більша частина площі відведена статті “Гостинці від влади” (читай – Василя Ядухи!), а куций “підвал” надано на висвітлення подіям Євромайдана.

Тетяна Колісніченко. Фото Віталія Тараненка

Тетяна Колісніченко. Фото Віталія Тараненка

Інша кандидатка і редактор медіа-корпорації “Є” Тетяна Колісніченко зайняла позицію пса журналістських стандартів. Вона дорікнула колегам з “ПВ”, що вони на президентських виборах працювали недобросовісно, видаючи політичну рекламу/агітацію за пересічну статтю.

“Газету треба змінювати передовсім з економічних міркувань. Це якесь моральне збоченство брати гроші з вчителів та медиків і змушвати передплачувати “Подільські вісті”. Потім брати гроші з обласної ради, а далі купувати квартири… Люди добрі! Я за роки в журналістиці не заробила на квартиру, а виплачую кредити”, – заявила вона.

Від кількох майданівців в адресу пані Колесніченко була озвучена пересторога, мовляв, діюче керівництво облради намагається перетворити “ПВ” на партгазету однієї політичної сили, а нового головного редактора зробити заручником ситуації.

“Я позапартійна (пройшла до обласної ради за списками ВО “Батькывщина” – НГП) і шкода, що фракція “Батьківщини” не запропонувала своєї кандидатури на редакторство (за словами Колісніченко, її висунув голова ради зі “Свободи” Іван Гончар – НГП)“, – зауважила вона.

Після обговорення обох кандидатів  Рада “Майдан” рекомендувала депутатам Хмельницької обласної ради призначити Тетяну Колісніченку на посаду редактора “Подільських вістей”. “За” проголосувало 25 осіб із 39 присутніх.

Лічмана підтримало семеро. “Проти” проголосувало 14 майданівців.

Нагадаємо, що крісло редактора “ПВ” де-факто вакантне. Йосипа Ядуху звільнено розпорядженням голови ради Івана Гончара. Іншим розпорядженням на посаду тимчасово виконувача обов’язків редактора призначено Петра Лічмана.

На редакторство комунального ЗМІ претендують двоє осіб: депутат від “Батьківщини” і редактор медіа-корпорації “Є” Тетяна Колісніченко і вищезгаданий Петро Лічман.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 21

 1. Воробей, май совість, не обманюй! Поклади руку на серце й
  розкажи, як Й. Ядуха відмовлявся вміщувати твої і Т. Слободя-
  нюк статті про Хмельницький Майдан в газеті… Як Ядуха погро-
  жував вигнати тебе з роботи. З приходом Колісниченко закін-
  чаться ваші п”янки в кабінеті Шандебури, а тебе й Лічмана – безграмотних бездарів – на кілометр не підпустять до газети.

 2. Думаю, Вы, уважаемый Аноним, не в курсе, что в кабинете С.Шандебуры происходят не только пьянки, а и кое-что поинтереснее. Сначала ее … Хмыз, потом Балема (для этого специально был куплен диванчик), потом многие и многие. А теперр и жидобандеровец Личман.

 3. Подільські вісті – збіговисько алкашів та престарілих проституток.

 4. Ну раз пішли такі коментарі та ще з таким відвертим колоритом,то зрозуміло,хто насправді підтримує Колісніченко. Відверто кажучи,культури тетяниним шанувальникам бракує ,але власне люди так судять ,мабуть,по собі.Ганьба і Тараненку.За такі коменти,які пропускає його модератор, Тараненка можна притягнути до відповідальності. Але .мабуть у групи підтримки Колісніченко просто нічим крити і нічим дорікнути колективу газети.які її просто не хотять і не пустять в колектив,окрім того ,що лити бруд на журналістів,тим більше в такий брудний спосіб..Боже,до чого люди опустилися.

  • Анно, за що Тараненка потрібно притягнути до відповідальності? За те, що дозволяє людям висловлювати свою думку? Навіть, якщо вона й комусь не до вподоби. А стосовно Ваших слів, що “просто нічим крити і нічим дорікнути”, то це брехня. І слід було б вже побачити головну проблему газети – вона не цікава, взявши у руки це видання, бажання прочитати не виникає. Сталої концепції не має, лише кілька рубрик повторюються в кожному номері. Читач може лише почерпнути інформацію такого змісту, цитую М. Томенка – “що сказав і про що подумав той чи той посадовець”. Для порівняння візьміть у руки тижневик “Є! Поділля” – ось це, дійсно, приклад якісної газети, котра працює в ім”я свого читача, а не влади. Ви тільки подивіться, як прекрасно у них налагоджений зворотний зв”язок, чого не скажеш про ПВ. Аргументів можна навести багато. Проблема полягає в іншому – редакційний колектив не хоче визнати, що видання не виконує своєї суспільної функції. І не варто прикриватись тиражем, через те, що всі знають, яким чином він досягається.

 5. Як багато можна взнати. Балема і тут відзначився,молодець. Цікаво хто виграє. Колісніченко може заміж вийде,якщо роботу змінить. Криса крисою,противна,от люди і не хочуть. Вона колись йшла на Поділля -центр,але не допустили. Втомилась в комерційний структурі? Щось знає,вона просто так не дружить,не спілкується і великий знаток в кожній сфері діяльності. Тільки ніде не видно. А ще вона збирає плітки,погана риса в жінки. А взагалі флаг їй в руки.

 6. По-перше. Всезнайко наша, якщо ви не в курчі, Колісниченко заміжня. По-друге, думаю, що ви стара, потворна стара дівка, бо тільки такі можуть писати, що Тетяна “криса”, “противна”. Вона дуже вродлива, якщо в окулярах недобачаєте, візьміть у руки лупу. По-третє, пліток вона не любить, це скаже будь-хто, хто з нею знайомий. Соромно такій старій жінці, яка працює в такому “поважному виданні” писати неправдиві факти. Отаку правду ви й у своїй “газеті” подаєте. ГАНЬБА!!!

 7. Цікаво!!!!!!!

 8. З Тетяною Колесніченко знайома ще з часів її роботи в газеті “Проскурів” (90-ті роки). Це принциповий, порядний, екологічно свідомий журналіст, професіонал своєї справи. В часи помаранчевої революції її висували на посаду керівника ТРК “Поділля центр”, але до призначення, нажаль, не дійшло. Тому вважаю, що Тетяна Сергіївна достойна бути призначеною редактором газети “Подільські вісті” і щиро бажаю їй перемоги.

 9. Так, Тетяну знаю не дуже добре, але вважаю, що з газетою потрібно щось робити. Найперше – змінити редактора і розігнати кубло п”яниць вкупі з проституткою Світланою Шандебурою. Добре, що її подруги Наталі Куріциної уже немає. Ці дві панянки – то була ганьба на всю область!

 10. Хоч і працюю в цій газеті, але після того, що я дізналася сьогодні, мені соромно за моїх колег і за Петра Лічмана конкретно. Боже, до чого людина може опуститися, аби отримати посаду. .

 11. Загострення шизофренічне почалося! Пані Колісніченко добре попрацювала під столом з паном Гладуняком, у кабінеті.. невдаха. вилізло десь з кукурудзи нічого нетямить… називається наділена журналістськими здібностями “Хочу бути редактором… жах….” сиди невдахо та не рипайся… сиди там у своєму Праскупові і не ганьбися…

  • А ти в дзеркало давно дивилася? Ти давно видряпалася з вигрібної ями? Ти, курко стара!

 12. До речі, Спочатку Шандебуру “опрацьовував” не Хмиз, а Сашко Варгатий, коли ще був завіддділом у “Радянському Поділлі”. Їх якось застукали в кабінеті.

 13. Шандебура гідна заміна Папоновій. Ларисі, маю на увазі, не Вікторію.

 14. анна, При чому тут Шандебура….такі смішні… фантазії твої не мають меж…. таке лепче аби лепчати..

 15. Мітя, а ти хто? Черговий “поклоннік”)))))))))))) Свєточки? Значить, теж із подільських вістей.

 16. Саітлану Шандебуру не чіпайте. А от Лариса Гнатишко. Вона тільки й займається тим, що п”є по-чорному разом з мужиками (з тим же лічманом, який періодично під мухою її потрахує). А ще у неї був у коханцях Михайло Василашко. заслужений журналіст, але що зробиш…

 17. А чого це Шандебуру не чіпати? Гнатишко до неї ще далеко, якщо брати до уваги ганебну поведінку. Назвіть мені чоловіка в редакції, який би її не приголубив. Тим паче у неприродній спосіб. Вона сама розповідала, що любить анальний секс.

 18. Скільки можна паплюжити ім’я талановитої людини? Уже всім усе зрозуміло: мотлох із “Радянського бадилля” бореться за право на існування, й плямує всіляко Тетяну, прогресивну, до слова, Заслужену журналістку України, в якої сучасне бачення справи й майстерне перо. На мило всіх тих алкоголиків! Писати не вміють. Є пристосуванцями в усі часи. Звісно, бояться, що йти їм нікуди. Кому вони потрібні? Нікому. А нині стоять на смерть, бо участь в так званій боротьбі за свого редактора й зовсім не залишає їм надій на те, щоб у майбутньому працювати в цій газеті. Хай переможе правда!

 19. І ще. Переглянув ці ролики. Який недолугий, непереконливий вигляд має ця свора з ПВ! Тетяна на цьому тлі – неперевершена! Аргументує просто, мудро, зрозуміло… А в них у газеті ще й, виявляється, сайту немає, а є зате 4 набірниці — там досі тексти набирають! Умора!.. А головне, той стиль написання матеріалів (ніби один на всіх) — анахронічний, не те слово. Не можна дати їм залишитися, бо про яку таку обласну газету йтиметься у майбутньому?.. Дивлячись на обласну газету, сторонні люди робитимуть висновки й про власне область. А це не припустимо.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.