Цього разу дуель двох претендентів на редакторське крісло комунальної газети “Подільські вісті” пройшла у форматі засідання хмельницької Ради “Майдан”. Заслужені журналісти України Петро Лічман і Тетяна Колісніченко прийшли до майданівців із власним баченням розвитку багатотиражного видання.
Нинішній тимчасово виконувач обов’язків редактора “ПВ” Петро Лічман акцентував увагу на тому, що комунальна газета є незбитковою і здатна сама себе прогодувати. Як приклад, навів “золоті роки” ЗМІ, коли вістяни мали 140-тисячний тираж і 12 мільйонів гривень обігових коштів на рік. Тоді вдалося закупити працівникам колективу 32 квартири. Лічман зізнався, що за роки роботи у “Подільських вістях” обзавівся двома квартирами.
Кілька разів у виступі Лічман наголосив, що газета залишається фінансово незалежною від обласної влади, тобто співзасновників. Однак були озвучені певні протиріччя.
У 2012 році з обласного бюджету виділено 300 тис. грн, які витрачено на закупівелю паперу та поліграфічні витрати. У 2013 році влада дала 100 тис. грн, які журналісти витратили на ремонт приміщення.
Також щороку обласна рада і облдержадміністрація платять за розміщення офіційних повідомлень на шпальтах “Подільських вістей” – загальна сума набігає до 300 тис. грн.
Зупинився тимчасово виконувач обов’язків редактора й на проблемах видання. Найгостріша з них – падіння тиражу. Лічман визнав: з початку року втратили понад три тисячі передплатників. Здебільшого, це лікарі та освітяни, яких під впливом адмінтиску, змушували виписувати комунальне ЗМІ.
Підставив плече Лічману перший заступник редактора “ПВ” Петро Воробей. Він озброївся підшивкою газет, в яких ішлося про висвітлення подій на Майдані.
Не обійшлося без конфузу. Перша сторінка “Подільських вістей” від 24 грудня 2013 року вийшла з діаметрально протилежними публікаціями, де більша частина площі відведена статті “Гостинці від влади” (читай – Василя Ядухи!), а куций “підвал” надано на висвітлення подіям Євромайдана.
Інша кандидатка і редактор медіа-корпорації “Є” Тетяна Колісніченко зайняла позицію пса журналістських стандартів. Вона дорікнула колегам з “ПВ”, що вони на президентських виборах працювали недобросовісно, видаючи політичну рекламу/агітацію за пересічну статтю.
“Газету треба змінювати передовсім з економічних міркувань. Це якесь моральне збоченство брати гроші з вчителів та медиків і змушвати передплачувати “Подільські вісті”. Потім брати гроші з обласної ради, а далі купувати квартири… Люди добрі! Я за роки в журналістиці не заробила на квартиру, а виплачую кредити”, – заявила вона.
Від кількох майданівців в адресу пані Колесніченко була озвучена пересторога, мовляв, діюче керівництво облради намагається перетворити “ПВ” на партгазету однієї політичної сили, а нового головного редактора зробити заручником ситуації.
“Я позапартійна (пройшла до обласної ради за списками ВО “Батькывщина” – НГП) і шкода, що фракція “Батьківщини” не запропонувала своєї кандидатури на редакторство (за словами Колісніченко, її висунув голова ради зі “Свободи” Іван Гончар – НГП)“, – зауважила вона.
Після обговорення обох кандидатів Рада “Майдан” рекомендувала депутатам Хмельницької обласної ради призначити Тетяну Колісніченку на посаду редактора “Подільських вістей”. “За” проголосувало 25 осіб із 39 присутніх.
Лічмана підтримало семеро. “Проти” проголосувало 14 майданівців.
Нагадаємо, що крісло редактора “ПВ” де-факто вакантне. Йосипа Ядуху звільнено розпорядженням голови ради Івана Гончара. Іншим розпорядженням на посаду тимчасово виконувача обов’язків редактора призначено Петра Лічмана.
На редакторство комунального ЗМІ претендують двоє осіб: депутат від “Батьківщини” і редактор медіа-корпорації “Є” Тетяна Колісніченко і вищезгаданий Петро Лічман.
Схожі матеріали:
- Кандидат від Порошенка та продавець риби з Нетішина перерахували “Слузі народу” 3 млн грн
- Депутати Хмельницької міськради дадуть комунальній газеті 1,7 млн. грн на роздержавлення
- Роздержавлені “Подільські вісті” і ще з десяток районок можуть одержати одноразову фінпідтримку
- Вже 10 комунальних ЗМІ Хмельниччини погодилися роздержавитись у першому етапі
- За рік на Хмельниччині скоротилося 65 друкованих ЗМІ