Бібліотеки комп’ютеризуються

В обласній бібліотеці ім. М. Островсткого відбулась колегія управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА.

Колегія відбувалась онлайн: було встановлено інтернет-зв’язок, тому в приміщенні бібліотеки було лише десять осіб, проте нп зв’язкуз ними було майже 250 слухачів.

Присутні говорили про стан і перспективи інформатизації публічних бібліотек області. В заході взяли участь директори обласних, міських, районних та сільських бібліотек, що підключені до інтернету.

З порівняльної доповіді головного спеціаліста управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Катерини Чабан ми дізнались, що на сьогодні комп’ютеризовано 182 бібліотеки області, в яких є 672 комп’ютери. Найкраще технікою забезпечені Хмельницький район та місто Хмельницький, а також Городоцький, Дунаєвецький,  Чемеровецький, Волочиський та Камянець-Подільський райони. Менше пощастило Старосинявському та Летичівському  районам, а також Старокостянтинову. Там у бібліотеках від одного до чотирьох комп’ютерів.

Також функціонує 30 сайтів публічних бібліотек. Веб-сайт та електронний каталог тепер є обов’язковими ресурсами, що безкоштовно мають надаватись в публічних бібліотеках.

“У кожної бібліотеки має бути комп’ютер для того аби надавати сучасному читачеві сучасні послуги”, – підбила підсумок колігеї заступник начальника управління культури, національностей та релігій Граділь Валентина.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Часто користуюсь послугами бібліотеки, найчастіше вільним доступом до Інтернету. Дуже задоволений тим, що тут з’являється нова техніка та нові послуги, а саме головне, що ця техніка доступна клієнтам бібліотеки.

  2. Комп’ютеризація публічних бібліотек на сьогодні дуже важливе питання і дуже радує, що в цьому напрямку бібліотеки Хмельниччини досягли значних успіхів. Надіюсь, на державному рівні в найближчий час вирішаться окремі проблеми комп’ютеризації публічних бібліотек України і Хмельниччини в тому числі.

  3. Колегія в режимі он-лайн, яку провело управління культури показала певні досягнення обласних , міських та районних бібліотек і надіємось буде стимулом для подальшої інформатизації.
    Голови сільських рад, депутати! Сільські жителі також хочуть нових послуг. Придбайте компютери у сільські бібліотеки. Ваші односельці будуть вам вдячні

  4. В бібліотеку Островського вперше прийшов, коли почав вчитись у ХНУ. Тоді робив курсову, було важковато. Сьогодні я б її зробив значно швидше, бо появилось в бібліотеці багато нових комп’ютерів, які підключені до інтернету. Тому зараз я часто прихожу до бібліотеки Островського і вдячний за можливість безкоштовно посидіти в інтернеті і виріши там свої справи.

  5. Найкраще креативне і сучасне управління. У цього управління найкращий сайт серед усіх управлінь-він діючий. Начальник молодець. Сергій Іванович! Заберіть іі в місто,може буде якийсь прогрес,а то у вас одне і те саме,сумно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.