В обласній бібліотеці ім. М. Островсткого відбулась колегія управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА.
Колегія відбувалась онлайн: було встановлено інтернет-зв’язок, тому в приміщенні бібліотеки було лише десять осіб, проте нп зв’язкуз ними було майже 250 слухачів.
Присутні говорили про стан і перспективи інформатизації публічних бібліотек області. В заході взяли участь директори обласних, міських, районних та сільських бібліотек, що підключені до інтернету.
З порівняльної доповіді головного спеціаліста управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Катерини Чабан ми дізнались, що на сьогодні комп’ютеризовано 182 бібліотеки області, в яких є 672 комп’ютери. Найкраще технікою забезпечені Хмельницький район та місто Хмельницький, а також Городоцький, Дунаєвецький, Чемеровецький, Волочиський та Камянець-Подільський райони. Менше пощастило Старосинявському та Летичівському районам, а також Старокостянтинову. Там у бібліотеках від одного до чотирьох комп’ютерів.
Також функціонує 30 сайтів публічних бібліотек. Веб-сайт та електронний каталог тепер є обов’язковими ресурсами, що безкоштовно мають надаватись в публічних бібліотеках.
“У кожної бібліотеки має бути комп’ютер для того аби надавати сучасному читачеві сучасні послуги”, – підбила підсумок колігеї заступник начальника управління культури, національностей та релігій Граділь Валентина.
Часто користуюсь послугами бібліотеки, найчастіше вільним доступом до Інтернету. Дуже задоволений тим, що тут з’являється нова техніка та нові послуги, а саме головне, що ця техніка доступна клієнтам бібліотеки.
Комп’ютеризація публічних бібліотек на сьогодні дуже важливе питання і дуже радує, що в цьому напрямку бібліотеки Хмельниччини досягли значних успіхів. Надіюсь, на державному рівні в найближчий час вирішаться окремі проблеми комп’ютеризації публічних бібліотек України і Хмельниччини в тому числі.
Колегія в режимі он-лайн, яку провело управління культури показала певні досягнення обласних , міських та районних бібліотек і надіємось буде стимулом для подальшої інформатизації.
Голови сільських рад, депутати! Сільські жителі також хочуть нових послуг. Придбайте компютери у сільські бібліотеки. Ваші односельці будуть вам вдячні
В бібліотеку Островського вперше прийшов, коли почав вчитись у ХНУ. Тоді робив курсову, було важковато. Сьогодні я б її зробив значно швидше, бо появилось в бібліотеці багато нових комп’ютерів, які підключені до інтернету. Тому зараз я часто прихожу до бібліотеки Островського і вдячний за можливість безкоштовно посидіти в інтернеті і виріши там свої справи.
Найкраще креативне і сучасне управління. У цього управління найкращий сайт серед усіх управлінь-він діючий. Начальник молодець. Сергій Іванович! Заберіть іі в місто,може буде якийсь прогрес,а то у вас одне і те саме,сумно.
Ура! Ура! Ура!