У Кам’янці-Подільському заощадили більше 8 млн завдяки технологіям енергозбереження

У Кам’янці-Подільському заощадили більше 8 млн завдяки технологіям енергозбереження.

Про це повідомила заступник директора Кам’янець-Подільського комунального підприємства “Міськтепловоденергія” Cвітлана Лень на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації.

Впродовж останніх років підприємство Міськтепловоденергія одним з перших завдань вважає впровадження заходів енергозбереження. Це економія природного газу, електроенергії, скорочення втрат води та теплоенергії. Для цього на підприємстві розробляються різні програми, частина з них фінансується за рахунок власних коштів підприємства та державних програм, а частина за рахунок міжнародних фінансових установ, зокрема фондів Світового банку.

Завдяки оптимізації виробництва та сучасним технологіям, що були впроваджені за останні роки після експертиз з енергозбереження, підприємству вдалось зекономити 8 млн. 300 тис. гривень.

Найважливішим був проект з реконструкції енергоємного обладнання на об’єктах водопостачання та водовідведення, які з 2010 року реалізовувався за рахунок позики Світового банку. Проект передбачав заміну 49 одиниць ресурсного обладнання, каналізаційних та водопровідних мереж довжиною 7,9 км та  оптимізацію виробничих процесів. Після його впровадження у 2013 році економія споживання електроенергії на цих об’єктах зросла на 40% у порівнянні з 2010 роком.

Економія природного газу на цих об’єктах становить 1 млн 200 тис кубічних метрів.

Зекономлені кошти були використані на подальший розвиток та модернізацію потужностей підприємства, а також ремонтні роботи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Треба по всій області запроваджувати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.