Славутська фірма заплатить всього 56 тисяч штрафу за самовільне користування 60 гектарами

ТОВ «Горинь-Агро» самовільно зайняло ділянку площею 62,24 га, що розташована за межами села Ночагівка Славутського району має сплатити за це 56 тис грн. шкоди.

Про це свідчить рішення госпсуду від 25 березня, пишуть “Наші гроші”.

Те, що фірма користується ділянкою за відсутності документів, що посвідчують право власності або право користування ділянкою, ще у 2008 році виявив інспектор з контролю за використанням земель. У 2009-му директор фірми був оштрафований.

Протягом 2009-2012 років суди розглядали скаргу фірми на дії інспектора, але суди визнали перевірку законною.

На початку цього року прокуратура звернулася до суду з вимогою зобов’язати фірму «Горинь-Агро» повернути самовільно зайняту землю і стягнути шкоду.

Як повідомила Ногачівська сільрада, станом на січень цього року фірма діяльність на вказаній ділянці не проводить, вона звільнена.

Суд стягнув з фірми заподіяну шкоду у розмірі 56 тис грн. Фірма оскаржила це рішення госпсуду. Розгляд апеляції призначено на 11 червня.

Засновниками ТОВ «Горинь-Агро» є ТОВ «Латагро» (99,9%) і ТОВ «Центр Дар» (0,01%).

Засновником ТОВ «Латагро» є кіпрська компанія «Дженеста Лімітед» (Genesta Limited).

Протягом 2007-2012 років засновниками «Латагро» були кіпрська компанія ATS Agribusiness Investments Limited (67%), якою володіє крупний аграрний холдинг NCH, а також латвійське ТОВ «Украгро» (33%).

За даними Forbes, станом на 2012 рік New Century Holding (NCH) Джорджа Рора контролювало 450 тис га чорнозема в 16 областях України. Більше лише у власника аграрної компанії Ukrlandfarming Олега Бахматюка, який зібрав 532 тис га.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.