Жителям Дубове не бачити водогону

Депутати Хмельницької міської ради навіть не виділили кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва централізованих каналізаційних мереж та водогону в мікрорайоні «Дубове»

Місцева громада мікрорайону «Дубове» вже котрий рік відстоює право на використання води з централізованого водогону, а також будівництво каналізаційних мереж. Вже більше ста років жителі цього району пють воду із окремої водогону. Громада просить владу провести нові водотруби та каналізаційні мережі в їхній мікрорайон, бо використовувати воду зі старого водогону вже не можна, а зливати стоки нікуди. Наразі щоб прокласти водогін потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію, яка коштує майже 140 тисяч гривень.

На черговій сесії міської ради депутати розглянули ініціативу дубовчан, але не підтримали її і відправили на довивчення та аналіз у МКП «Хмельницькводоканал». Сьогодні громада наполягає провести трубопровід на більш ніж десяти вулицях. За словами мера міста Сергія Мельника, щоб побудувати мережі потрібно спочатку реально подивитися на деякі речі. «В таких випадках влада проплачує половину вартості робіт, а іншу половину місцеві мешканці. Потрібно точно знати, скільки будинків та на яких вулицях буде підключатися до централізованого водопостачання та мереж, щоб не вийшло так, що ми витратили кілька мільйонів на будівництво, а з вулиці підключилось тільки дві хати», – сказав Сергій Іванович.

Жителі кажуть, що стоки вже так смердять, що дихати не можливо, вся ця рідина стоїть на вулиці і ні куди не зливається.

Практика проплати робіт 50х50 вже не раз застосовувалась у Хмельницькому. Таким чином нещодавно проклали водопровідні труби у частині мікрорайону Ружична.

Діючий водогін у Добовому вважається найстарішим у місті. Побудований він ще на початку минулого століття. В часи, коли все місто підключалося до централізованого водопостачання та каналізаційних мереж, Дубове оминули стороною. Під час обговорення цього питання в сесійній залі, екс-мер міста Іван Бухал зробив зауваження діючому меру Сергію Мельнику, що було схоже на «битву мерів»: «Тільки я один господарством займаюся, що не можна громаді дати добро на будівництво водогону та мереж». Сергій Іванович відповів: «Ви керували містом 10 років і у вас була можливість це зробити». Бухал не довго думаючи сказав: «Там людям немає куди стоки зливати… В період, коли треба було лайно качати, ми водогін будували…».

 Ось на цьому й закінчилось жваве обговорення питання підключення Дубового до централізованого водопостачання та каналізаційних мереж. Посварились, а питання відправили на переоцінку комунальникам.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 12

  1. Мельника геть!!!

  2. В нас є водогін, це рішення було про каналізацію для приватного Дубово, бо в нас старі септики, а лайно часто тече в став.
    ми провели збори більше 100 людей ще минулого року. Був у нас Симчишин і виніс це питання на сесію. Ми хотіли робити 50 на 50%. Але Мельник не дав, не проголосували.

  3. Да есть в частном секторе Дубово вода! Что за бред в статье! Канализацию совдепия обещала 25 лет построить, все обещали, обещали пока не исчезли. И ни в каком не ужасном состоянии отдаленные микрорайоны, прекрасные дома утопающие в цветах и садах. Вы поедьте в Рязань и посмотрите там окраины города, вот это действительно мрак, даже не верится что так могут существовать люди.

  4. Автор статті не розібрався про що йшла мова. Це не дивно, адже на сесії його не було, а писав з інформації ББС (баба бабі сказала). Насправді люди просили прокласти каналізацію. Людям не відмовили, а доручили Водоканалу зробити схему, розробити кошторис, скласти списки всіх, хто готовий взяти дольову участь у прокладанні каналізації. Саме це запропонував Мельник. То що тут неправильного? Через рік-два Дубове буде з каналізацією.

  5. опачик, читач депутат міськради.

  6. це Мельник пише

  7. На сесії під час обговорення цього питання, наголошували й на тому, що з крану тече така вода, що пити її не можливо.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.