Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету з’ясувало, що при розрахунках за молоко, заготовлене у лютому 2014 року, в окремих районах області спостерігається зниження закупівельних цін: на 2-6% – на молоко, заготовлене від індивідуальних господарств населення, та 3-6 % – на молоко, заготовлене від сільськогосподарських підприємств.
Не зважаючи на підвищення роздрібних цін на молоко, закупівельна ціна не змінюється і становить у середньому 3 грн за літр, а в окремих випадках навіть почала знижуватись до 2,5 грн.
Попереднім дослідженням цінової ситуації не було виявлено об’єктивних причин для такого зниження цін.
Крім того, за результатами моніторингу минулих років у зимовий період закупівельні ціни на молоко були стабільними і зазвичай починали змінюватися у весняно-літній період.
Одночасне зниження закупівельних цін на молоко може бути наслідком антиконкурентної поведінки молокозаготівельних підприємств та бажанням перекласти свої ризики на здавачів молока. Здавачі втрачають можливість реалізації товару за реальними цінами.
Відділення рекомендувало 9 молокопереробним заводам унеможливити безпідставне зниження закупівельних цін на молоко для промислової переробки, що заготовлюється від індивідуальних господарств населення і сільськогосподарських підприємств, та застосовувати економічно обґрунтовані ціни.
Рекомендації отримали ПрАТ “Деражнянський молочний завод”, ТДВ “Дунаєвецький маслозавод”, ПрАТ “Хмельницька маслосирбаза”, ДП “Старокостянтинівський молочний завод”, ТОВ “Віньковецький сирзавод”, ПП КФ „Прометей” (м. Сквира, Київська обл.), ПП „Дживальдіс”, ПП „Ізяславмолпродукт”, ТОВ “Білогір’ямолокопродукт”.
Молокозаводам було також рекомендовано знижувати вартість готової молочної продукції адекватно до встановлених закупівельних цін.
Схожі матеріали:
- Гончар запропонував молокопереробникам застабілізувати ціну на молоко не нижче 2,6 грн/л
- Сабій разом зі свободівцями зголосилися підтримати селян-виробників молока
- В Україні треба розмежувати поняття “молочний продукт” і “замінник молочного продукту” – нардеп Лабазюк
- Хмельницький АМК вгамував апетити 5 молокопереробників, які вчинили антиконкурентні узгоджені дії
- На Хмельниччині молокозаводів зобов’язали укладати договори з населенням про закупівлю молока