Голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар закликав молокопереробників регіону зафіксувати закупівельну ціну на молоко від населення не нижче 2,6 гривень за літр.
Про це він сказав на нараді з виробниками та переробниками молока, повідомляє прес-служба облради.
“Враховуючи нелегку економічну ситуацію у країні, ми маємо прислухатися до керівництва держави і встановити закупівельну ціну на молоко не нижче 2,6 гривень. Оскільки для селян це єдиний вид заробітку, потрібно не допустити зменшення кількості великої рогатої худоби у господарствах населення. Варто піднімати собівартість молока, а не навпаки – завищувати оптову ціну. Лише знайшовши точки дотику між виробниками і переробниками молока, буде досягнуто одне з першочергових завдань – стабілізовано закупівельну ціну на молоко”, – вважає посадовець.
За його даними, найменшу закупівельну ціну на молоко дає «Білогір’я молокопродукт» – 2,2 грн за літр, ПРаТ «Хмельницька маслосирбаза» та ПП «Ізяславмолпродукт» – 2,3-2,5 грн/літр, найвищу – ТОВ «Віньківці сирзавод» – 2,6 гривень за літр.
Гончар зауважив, що нині середня ціна на молоко від господарств населення становить 2,5 грн за один літр базисної жирності 3,4%, що на 0,3 грн більше минулого року. У порівнянні до 1 березня ціна на молоко в господарствах населення зменшилася від 70 до 50 копійок.
Як наголосив очільник облради, аби зберегти позитивні тенденції в молокопереробній галузі та втримати підприємства «на плаву» потрібно як виробникам молока, так і його переробникам, ставати партнерами і працювати як одне ціле.
Довідка НГП. У Хмельницькій області діє 21 молокопереробне підприємство, із них лише 14 переробляють молоко і виготовляють молочну продукцію, решта займаються заготівлею для інших підприємств.
Схожі матеріали:
- АМК виступив проти зниження цін на молоко
- Сабій разом зі свободівцями зголосилися підтримати селян-виробників молока
- В Україні треба розмежувати поняття “молочний продукт” і “замінник молочного продукту” – нардеп Лабазюк
- Хмельницький АМК вгамував апетити 5 молокопереробників, які вчинили антиконкурентні узгоджені дії
- На Хмельниччині молокозаводів зобов’язали укладати договори з населенням про закупівлю молока