Хмельницький АМК вгамував апетити 5 молокопереробників, які вчинили антиконкурентні узгоджені дії

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПП КФ „Прометей” (м. Сквира, Київська обл.), ПАТ „Рожищенський сирзавод” (м. Рожище, Волинська обл.), ПрАТ „Галичина” (м Львів), ПП „Ізяславмолпродукт”, ФОП Зубченко З.В. (м. Шепетівка) загалом на 22,8 тис. грн. за антиконкурентні узгоджені дії на ринку закупівлі молока для промислової переробки.

Про це повідомляє офіційний сайт облАМК.

У березні 2012 року до Відділення надійшла низка звернень від Хмельницької обласної державної адміністрації, Ізяславської районної державної адміністрації та мешканців Ізяславського району про одночасне зниження закупівельних цін на молоко, що заготовляється від індивідуальних господарств населення.

Відділення з’ясувало, що 5 суб’єктів господарювання, які здійснювали закупівлю молока від індивідуальних господарств населення в Ізяславському районі, у березні 2012 року одночасно знизили закупівельні ціни на молоко до 1,80 грн. У лютому 2012 року закупівельна ціна за 1 кг молока сирого від підсобних господарств населення складала від 2 грн до 2,50 грн.

У інших районах Хмельницької, Тернопільської та Рівненської областей, що межують із Ізяславським районом, молокозаводи проводили розрахунки за молоко за вищими цінами. Для прикладу, ПП «Ізяславмолокопродукт» та ФОП Зубченко З.В. заготовляли молоко у Шепетівському районі по 2 грн., ПрАТ „Галичина” в Острозькому районі – по 2,30 грн.

Загальні обсяги заготівлі молока, транспортні витрати, асортимент продукції, тривалість та вартість зберігання готової продукції, ринки збуту підприємств є різними. ПП „Ізяславмолпродукт” виготовляє масло вершкове та казеїн, ПП КФ „Прометей” – масло, спреди та тверді сири, ПАТ „Рожищенський сирзавод” та ФОП Зубченко З.В. – масло та тверді сири, ПАТ „Галичина” – масло, спреди та цільномолочну продукцію.

Проведений Відділенням аналіз підтвердив, що молокопереробні підприємства не вживали достатніх заходів для мінімізації та оптимізації витрат, а використовували механізм антиконкурентних дій та перекладали свої ризики на здавачів молока, і завдяки погодженій поведінці визначали умови обороту товару на ринку молока незбираного для промислової переробки.

В результаті схожої поведінки відбулися негативні зміни на ринку у вигляді обмеження вибору продавців товару – здавачів молока – між покупцями товару – молокопереробними підприємствами, за ціновою пропозицією. Суб’єкти господарювання диктували умови закупівлі молока, нав’язували населенню невигідні умови, отримували однобічну користь при закупівлі молока за рахунок ущемлення інтересів здавачів молока.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.