Народні депутати України від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Ігор Сабій, Анатолій Вітів та Юрій Михальчишин зареєстрували законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки фізичних осіб – сільськогосподарських товаровиробників)”, який спрямований на захист інтересів селян-виробників молока та удосконалення системи виплати державної дотації промисловим виробникам молока.
Про це повідомляє прес-служба Хмельницької обласної організації ВО “Свобода”.
У пояснювальній записці наголошується, що актуальність цього законопроекту випливає з украй незадовільної ситуації в галузі виробництва молока та важким становищем фізичних осіб-виробників молока. Вартість закупівлі молока у населення перебуває на рівні, що не може в повному обсязі забезпечити відшкодування витрат на його виробництво.
Народні депутати від “Свободи” пропонують зобов’язати переробні підприємства виплачувати спеціальну компенсацію фізичним особам, які не є платниками ПДВ, за поставлене ними молоко.
Ця компенсація дорівнює ставці ПДВ, визначеній Податковим кодексом від суми, сплаченої переробним підприємством за поставлене цією фізособою молоко. До того ж, суму виплаченої спеціяльної компенсації буде додано до податкового кредиту з ПДВ переробного підприємства.
Автори законопроєкту звертають увагу на те, що нині діюча система державної підтримки дискримінує домогосподарства-виробників молока порівняно з юрособами. Джерелом коштів, що спрямовуються на підтримку виробників молока, є акумульований переробними підприємствами ПДВ.
Відповідно до положень Податкового кодексу, в 2013-му році його розподіляють у співвідношенні 60% на 40%: 60% – спрямовуються для виплати сільгосптоваровиробникам компенсації за продане ними молоко, а 40% – через спецфонд державного бюджету – на фінансування програм із будівництва велико-товарних тваринницьких комплексів, тобто фактично на підтримку юридичних осіб-виробників молока. Наступного року відповідне співвідношення має становити 50% на 50%.
“Під час зустрічей із громадою перед виборами питання низьких закупівельних цін на молоко було одним із найактуальніших. Фактично у кожному селі люди нарікали на несправедливі ціни та порушення своїх прав як виробників молока. Це питання потребує нагального вирішення на законодавчому рівні і ми брали на себе зобов’язання підготувати відповідний законопроєкт”, – пояснив свободівець Ігор Сабій.
Схожі матеріали:
- Гончар запропонував молокопереробникам застабілізувати ціну на молоко не нижче 2,6 грн/л
- АМК виступив проти зниження цін на молоко
- В Україні треба розмежувати поняття “молочний продукт” і “замінник молочного продукту” – нардеп Лабазюк
- Хмельницький АМК вгамував апетити 5 молокопереробників, які вчинили антиконкурентні узгоджені дії
- На Хмельниччині молокозаводів зобов’язали укладати договори з населенням про закупівлю молока