Зрежисована лінія з губернатором

Оточення голови Хмельницької облдержадміністрації перетворило вівторкову телефонну лінію “Запитай у влади”, на яку звертаються мешканці краю із злободенними проблемами, на дешевий фарс. З піднятим до верху підборіддям, так звана, креативна рада партії влади (швидше за все, “великі ідеї тільки там народжуються) вдалася до кроків, яких раніше не дозволяли роботи команди попередніх губернаторів Хмельниччини — у когорту дозвонювачів вклинили “поінформованих” осіб, які піднімали рейтинг телефонних дзвінків до Василя Ядухи та ставили “програмні запитання”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Взагалі, сіль телефонних ліній “Запитай у влади” у тому, що обласна влада має безпосередню можливість тушити пожежу у районах, не виїжджаючи на місце події. Одержавши телефонні сигнали від громадян щодо неможливості розв’язання тієї чи іншої проблеми, влада оперативно може реагувати. Звісно, якщо хоче.

Крім цього, одним із атрибутів лінії є фіксація всіх дозвонювачів. За це відповідає представник із відділу звернення громадян, який завжди присутній на лінії і записує адреси та ініціали громадян, що додзвонилися. У противному випадку скарга або прохання громадянина не вважається прийнятий і він не отримає офіційної відповіді від влади.

Цей бюрократичний ланцюжок наведений не з проста, оскільки частина людей, котрі сьогодні, 17 грудня поставили запитання Ядусі, були винятком із правил. У дозвонювачів, котрі нав’язували політичні запитання на протиставленні Партія регіонів та Янукович — це добро, все решта — від лукавого, не запитали ані адреси, ані прізвищ.

Одного аноніма дуже цікавив факт, наскільки є правдою те, що бюджетникам, яких влада возила у суботу на столичний антимайдан Партії регіонів, зарахували цей день як робочий. На що Василь Степанович дав ствердну відповідь у стилі партзборів: “Якщо ви начиталися того, що сказав на хмельницькому Майдані Лесков (виконувач обов’язків голови Хмельницької обласної партійної організації ВО “Батьківщина” Валерій Лесков на недільному Народному віче “День гідності” сказав таке: “Ядуха і голови райдержадміністрацій відправили на антимайдан держслужбовців, лікарів, вчителів. Люди опускали очі, вони не хотіли їхати, але їм погрожували звільненням з роботи. Окремо всім бюджетникам, які з’їздили у суботу на антимайдан, зарахували цей день як робочий за рахунок наших з вами податків — Авт.), то моя думка така: якщо на таких людях будується майбутнє Україна, то вона не матиме майбутнього”, — сказав Ядуха. І назвав 2,7 тисяч вірних “рекрутів” Партії регіонів, яких лише за останній тиждень вступило до ПР.

Ще один анонім, який назвався економістом, до глибини душі обурився публікацією у місцевих ЗМІ. “Вся ця ситуація з Майданами настільки обурює. Я розумію, що це проплачені люди. Ось читаю в “Проскурівському телеграфі” статтю “Хмельницький — територія вільна від Януковича”, і добре розумію тих людей, котрі проживають на Донбасі: як так можна ставитися до іншої території держави? Навіщо писати такі статті? Хто це собі дозволяє? Скажіть, як Ви реагуєте на таке?” — зривав запитаннями лінію невідомий дозвонювач. Пан Ядуха зайвий раз підтвердив, що не читає місцевих засобів масової інформації бодай задля моніторингу власної персони. “Зізнаюся чесно, ніхто мені не дав цієї статті і цього журналу”.

Пардон, але інформаційний привід Євромайдану заглушив інформаційну діяльність голови Хмельницької ОДА, а тим паче Партії регіонів. Ось аби прорвати цю “блокаду”, свита Ядухи намагається використовувати всі підручні засоби, у тому числі телефонну лінію з громадянами. Як мило, але ефект від цього зовсім протилежний. Нульовий.

Теги: , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 22

 1. 2,5 тис вступило в партію регіонів? Звичайно вступиш, якщо викликає директор і безкомпромісно радить написати заяву в партію…

  • Всіх змушують вступати- або ти в “команді”, або поза грою, себто на біржі (в кращому випадку). та й ми для них- ніхто- так, гарматне м’ясо.хочеш працювати, щоб сім’я не померла з голоду- мусиш бути рабом і радіти крихтам поки вони жирують.

  • Допоки не з”являться справжні лідери все залишиться без змін. А стаття схожа на нездатність людини побачити суть проблеми.

 2. Аноніму: І чому це звичайно вступиш??? Шкурні інтереси переважують? А де ж патріотизм? висока моральність і свідомість? Думаю, такі “кадри” ПР теж не потрібні! Це ж заячі душі .Щодо статті Тараненка… зайнявся б ти справжньою журналістикою, а то висмоктуєш інформацію з пальця і упиваєшся своєю “неповторністю” і “непідкупністю”. Якщо Ядуха режисер, то хто тоді автор статті ?

  • Варвара, я відмовився вступати в пр, бо це не сумісно з моєю совістю, я б себе не поважав би. Але я не можу засуджувати людей, яких зламала ця влада. Деякі зовсім беззахисні і втрата роботи для бюджетника- це втрата коштів, щоб прожити… ПР втратила все людське, якщо шантажує беззахисних людей в таким цинічним способом. Я думаю, якщо пр буде і далі так поступати з людьми, то озвіріють і “заячі душі”. Тараненко – молодець!

 3. Для тих, хто почуває себе рабом , є гарний вихід – записатися в “професійні мітингувальники” . А що, забарикадувалися в центрі столиці, годують, розважають, речі теплі дають… Романтика! Нехай інші працюють,а ви постоїте “на благо” всього українського народу!

  • Поліна, я не почуваюся рабом, але влада хоче забрати в мене право вільно висловлювати свою думку, змусити боятися за своїх рідних, працювати за копійки, виконувати те що продиктує правляча партія. Це, певно, мрія пр зробити з усіх слухняних рабів, а ще краще – роботів. Поліна, хіба у вас не боліла душа за тих побитих дітей?

   • вірно сказано!
    Коли я читав книжки або дивився фільми про репресії 30их років, про “трійки”, допити в НКВД, то з дивувався – як все могло до того докотитися….А тепер, коли читаю про те, як міліція і прокуратура “штампуют” справи, як їх “освячує іменем України” оборотень в судійській мантії, я розумію, ЩО САМЕ ТАКИМ ЧИНОМ ПОЧИНАЛО ТВОРИТИСЯ БЕЗЗАКОННЯ і в 30их роках.
    З цим президентом Україна опинилася за крок до тоталітарної системи. Вже є навіть перші паростки культу особи – в Луцьку прокуратура вимагає 4 роки увязнення для активістки за перевернутий портрет Януковича!

  • Поліно, ніхто не каже, що все, що відбувається на Майдані, є правильним. В центрі Києва-анархія, вандалізм…і це перед святами. Нам ще до Європи ровзти і повзти. Спочатку культури потрібно повчитись. Але ми тут не про те. Простим людом граються кілька політиків, і провладна партія теж не на останньому місці. Бюджетників дійсно душать і змушують вступати в пр, і справа не в грошах і шкурності, а у втраті робочого місця через те, що не скорився. А якщо ви настільки по- хамськи висловлюєте свою думку, то ви- одна із тих, хто гнобить людей.

   • Погоджуюсь,ви, Поліно, не вчителька. І не потрібно бути вовком у ягнячій шкурі.

 4. Автору цієї статті я б порадила зайнятися справжньою справою а не пліткарством!

  • Яке пліткарство? Заставляють бюджетників їхати на антимайдан, вступати в партію регіонів. Все робиться тишком-нишком, по вертикалі: голова райдержадміністрації- керівники (в основному бюджетних організацій)- працівники. Зі мною теж так хотіли поступити,

 5. Назвіть хоч одного бюджетника, якого “заставили” вступити в ПР? Я працюю в освіті, і нічого подібного не спостерігала! Не знаю, для чого потрібно розпускати ці плітки. А якщо Вас не влаштовує стабільність(пригадайте, як щомісяця вся країна спостерігала, вистачить грошей у уряду Тимошенко, щоб розплатитися за газ), то Вам дійсно потрібно іти на майдан. І захопіть із собою незадоволених бюджетників.

  • ось що мене найбільше бісить, то це філософствування про стабільність гамузом! Стабільність буває різною: стабільним може бути також “стабільно критичний стан хворого, що загрожує перейти в летальний”…Якщо шановна милується і захоплюється стабільністю здирництва суддей, прокурорів, міліції, митників, податківців, різноманітних чиновників, вчителів (на школу, на туль, штори і т.п.), то за неї можна тільки “порадуватися”. Хоча я особливо ненавиджу цю стабільність і готовий зробити усе в моїх силах, щоб ТАКА стабільність більше не існувала.

  • Поліна, одне з двох: або у вас директор має стійку життєву позицію(приміром,як ректорКиєвомогилянки) або ви в опозиції до колективу і з вами не хочуть колеги спілкуватись. Це не плітки. Я теж працюю в освіті і мені соромно дивитись в очі дітям, розповідаючи про наші конституційні права.

 6. Був у Києві, на вихідних, – дочка вчиться…які патріоти, який євромайдан, зруйнували центр столиці, бруківку, мраморні бордюри – все понівечено, в дворах біля будинків поламані дитячі гойдалки, дерева, в під’їздах нагаджено… Люди дорогенькі, я розумію, що прийшла зима і немає чим зайнятися, роз’їзжайтеся по домах, до дітей, до сімей, бо те що ви там витворяєте не сприймає жодна цивілізована держава в світі . І ви уявіть чи захоче нас хтось прийняти до себе в дім, – дивлячись як ми українці близько знаходимося у своємо розвиткові до тваринного світу

  • Шановний Миколо Федоровичу, цілком погоджуюся з Вами щодо того, що українці сьогодні змушені жити в умовах тваринного світу: в умовах страху і верховенства сили, а не розуму і людськості. Люди при владі легко моделюють настрої людей, бо тримають у руках гроші і адміністративний ресурс. За таких умов можна з трибуни розказувати про поступ і стабільність, а в кулуарах радитися про те, як чавити інакомислячих, змусивши когось мовчати, а когось повірити у те, чого немає. Прикро, що Ви помітили у серці Києва лише бруд і безлад. Я також була у столиці, але бачила там зовсім інше: простих, але сильних духом людей, які, навідміну від інших не бояться мовчати. Люди, які сповідують різних релігій православні, католики і навіть мусульмани, стоять поруч, бо мають спільну мету – досягти того, щоб у країні панувало верховенство права, а не його викревлена проекція. Ці люди відстоюють свою думку у мирний спосіб. Як можна говорити про бруківку чи бордюри, коли пролилася людська кров? Мені прикро бачити, як комусь вдається словами затьмарювати розум людей ілюзією добробуту, а руками розкрадати землю і майно народу. Тому я вклоняюся справжнім українцям починаючи від Шевченка і до Стуса, які не боялися йти проти системи, їх цькували, репресовували, але ніхто не зміг змусити їх мовчати. я вклоняюся людям, які відстоють на майдані своє, моє і навіть Ваше, Миколо Федоровичу, майбутнє. майдани у Києві також стануть історією України, більш ніж тисячолітнім літописом життя країни у якому було чимало моментів кривавої боротьби і зради державних інтересів. Тому, якщо сьогодні ми ще називаємо себе українцями, хочеться сказати лише одне: Слава Україні! Слава героям України! а час пройде і все розставить на місця: хто був правий, а хто ні….

  • “бо те що ви там витворяєте не сприймає жодна цивілізована держава в світі ”
   Пан може назвати в підтвердження свого вислову хоча б одну “цивілізовану країну світу”, котра виступила з засудженням демонстарцій на Майдані? Попрошу дати ссилку на конкретні заяви офіційних представників урядів або впливових організацій!
   В іншому випадку буде схоже на те, що пан меле язиком як віником мете…

   • Не сприймаєдемонстарцій на Майдані тільки наш лютий “друг” раша-параша…

 7. Ядуха – це ганьба усієї Хмельниччини.

  Азаров навпаки Воразам
  Ядуха – це Удушье, що душить всю область.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.