Ратушняку не залишили шансів – тепер його “друге пришестя” у крісло директора НВК №10 з розряду фантастики – ВІДЕО

Гуманітарна комісія, яку створили на вимогу ініціативної групи хмельницького НВК №10, підбила результати перевірок фінансової і навчальної частин цього закладу протягом 2012-2013 навчального років.

За три тижні роботи комісії було виявлено ряд недопрацювань та порушень з боку вже колишнього директора Святослава Ратушняка. За словами головного фінансиста міста і члена комісії Наталії Степанової, найбільше запитань викликало утримання і експлуатація шкільного басейну, який орендує приватний підприємець.

Святослав Ратушняк. Фото Віталія Тараненка

Святослав Ратушняк. Фото Віталія Тараненка

Так, за 2012 рік утримання басейну обійшлося майже у 400 тис. грн, з них 70% – закрив загальний фонд міського бюджету (кошти зібрані від платників податків, а не орендарів, каже Степанова). Орендар відшкодував за басейн лише 36 тис. грн, що становить 16% витрат від його утримання.

“Навчальний заклад не уклав угоди з підприємцем на сплату комунальних послуг і наразі важко обчислити заборгованість. Таким чином цілодобовий підігрів басейну взагалі не оплачувався. Тобто басейн утримувався за розрахунок міського бюджету. Окремо порушення допущенні щодо нескладання калькуляцій на платні послуги: аквааеробіка, плавання з тренером, оздоровче плавання для вчителів – зароблено 30 тисяч гривень. Жодного обгрунтування вартості цих послуг нам не надали. За розрахунками фінуправління, якби всі витрати міського бюджету покласти на тих, хто отримував платні послуги у басейні, то школа додатково у 2012 році одержала 100 тисяч гривень”, – сказала Н.Степанова.

[9i7Ox1epCSQ]

За даними посадовця з обласного департаменту освіти, науки, молоді і спорту Валентини Блажиєвської, є багато недоречностей в оформленні нормативних документів НВК №10. З її слів озвучено, що дійшло до конфузу – п’ять помилок у двох реченнях наказу.

“Хіба так пишуть педагоги? Це халатність!” – вважає педагог-інспектор.

[zLVz4jyBnUM]

Дещицю порушень “нарила” й бухгалтерія міського управління освіти. Вони згадали зайві нарахування премій Ратушняку. Загалом у 2012 року фонд виплати премій у НВК №10 становив понад 44 тис. грн.

[9OplzHLEbC4]

Святослав Ратушняк публічно погодився із більшістю зауваженнями перевіряючих, але попросив не прив’язувати йому фінансові розтрати.

[OcXrXN-AEa0]

Один із членів гуманітарної комісії виступив на захист Ратушняка, розказавши, що оренда плата і податки зростаають.

“Нас намагаються переконати у некомпетентності Ратушняка на посаді директора НВК”, – заявив він.

[ufIfTUEbsbA]

Кінцеву риску у дебатах підвів заступник міського голови Хмельницького Григорій Давиденко. Він зауважив, що результати перевірок діяльності НВК №10 обов’язково покладе на стіл меру. А подальшу долю директорства цього закладу має визначити профільний начальник управління Валерій Олійник.

[buR4shRja4I]

Як повідомляв “Незалежний громадський портал”, на початку липня Управлінння освіти Хмельницької міськради звільнило 7 директорів шкіл. Наразі перепризначення відбулося лише у гімназії №2, де на посаду директора призначено Віктора Байдича.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 11

 1. не быть ему мером

 2. коли дивишся на всіх цих людей на перших відео стає страшно віддавати своїх дітей в школу.
  Ви там про калькуляції, депіляції, наради-педради, цілі управління, а нам батькам треба дитину до репетитора віддвати абр самому вчити.

 3. Да замахали ви про це писати. Що на панові ратушняку світ кліном зійшовся? За усі роки незалежності скільки директорів змінилися в усіх школах? десь прийшли кращі, десь гірші, Міняють. Нічого страшного. А те що премій на 44 тис. то за ці гроші можна було б мультімедійний проектор придбати, наприклад. А ще, як це він не підписав договори на сплату коммунальних послуг з орендарами. Ті працюють, заробляють кошти, це фактично він їм кредит безвідсотковий надав за рахунок міського бюджету. Є питання по ньому. але він усугубив усе тим що пішов з групою, де є просто клікуши, які тільки портять усе, в лобову атаку на своїх роботодавців. усі в нього не щірі, маніпулюють. І ці ярлики він з клікушами понавішував ще до того як вивчалося питання по ньому. Навіть якщо він все ж таки правий(хоча 100% є порушення), то тільки за це що бузять, є повне моральне право не підписувати контракт. Ось так.

  • Справді, за 44 тис. можна 10 проекторів купити, або ще на щось корисне потратити. Але це ж не для себе любимого буде!!! Цікаво, а скільки премій отримали директорські “захисники”? Не задарма ж вони ціле літо звели нанівець в мітингах та кляузах!!!

 4. Пане Афанасій Карлович, може Вам байдуже, коли приходять “десь гірші”, а нам не байдуже. Бо коли приходить “десь гірший” директор, то діти труяться в шкільній їдальні через неякісні продукти, які директор закупив за “відкат” і гроші від аренди в шкільну касу не поступають чомусь. І всі розуміють чому. А Ви нас переконуєте, що все одно який директор. Чиновники безсоромно дурять людям голову, сподіваючись на те, що ніхто не буде перевіряти їх звинувачення. Кошти сплачені арендарем за лічильником, як положено. Просто, шановна пані “забула” про це сказати. А те, що в рахунку не записано кількість кіловат, то орендар може подивитися на лічильнику й перевірити правильність виставленого рахунку. Щодо поступлень від орендарів, то від НВК 10 поступило 187 тис грн, а від 37 інших навчальних закладів 422 тис. грн за рік, Напружте розум порівняйте ці числа. А тепер скажіть батькам учнів з десятої школи, що все одно який директор. До речі, про премії: три тижні тому начальник управління починав з 16 тисяч, а зараз уже дійшли до сорока чотирьох. А якщо Вам набридло читати, то йдіть спокійно дивитися свій улюблений серіал, і не обливайте брудом людей, які відстоюють своє право жити чесно й достойно.

  • Шановні поборники “червоних директорів” я мав на увазі що ротація є і буде завжди. В деяких випадках, нажаль, вона може виявитися і невдалою. Що ж, якщо можливий прихід іншого директора виявиться не вдалим, змінять. Головне щоб коллектив вчителів був профессійним, тоді і мінімальні втрати будуть. У вашому випадку коллектив нормальний, так що працюйте і все буде добре.))).

   P.S. По Ратушняку ще питання можна вирішити, дуже важко, але здається що можливо. Тут від нього залежить багато. Але такий темп: коли з однієї сторони підпішіть контракт Ратушняку, з іншої ” Ратушняк бездоганний а усі хто так не вважає, не щірі, маніпулюють, заговорщики…і т.д. і до всього цього звільніть Олійника… здається занадто.

 5. Для тих, кому не набридло читати про десяту школу, і хто не ліниться докопуватися до правди, даю посилання
  https://www.facebook.com/nvk10

 6. Пан Ратушняк молодець, що кинув виклик системі.

  Система не пробачить йому правди і боротьби, системі потрібні ті хто прогинається.

 7. dsd

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.