“Свобода” з громадою взяла в облогу депутатів Хмельницької райради через оптимізацію шкіл – ФОТО

На Хмельниччині обурені мешканці за підтримки “Свободи” зайняли сесійну залу Хмельницької районної ради з вимогою скасувати рішення про план “оптимізації” навчальних закладів у Хмельницькому районі.

Як повідомляє прес-служба облорганізації ВО “Свобода”, подіям передував пікет сесії Хмельницької районної ради. Адже під час попередньої сесії депутати від провладної більшості вирішили оптимізувати 10 шкіл в селах району.

Фото з "Фейсбуку" О.Симчишина

Фото з “Фейсбуку” О.Симчишина

Депутат райради від “Свободи” Андрій Кріль запропонував внести до порядку денного питання про скасування плану оптимізації. Проконтролювати хід розгляду питання до сесійної зали зайшли батьки школярів, представники ініціативних груп, помічники-консультанти народних депутатів від “Свободи”.

На власній сторінці у “Фейсбуці” депутат райради від “Фронту Змін” Дмитро Беспалов написав, що за скасування плану оптимізації проголосувало 15 обранців. Не голосувало 33 депутати з фракцій ВО “Батьківщина” і Партії регіонів.

У “Свободи” наголосили, що після того, як депутати від Партії регіонів і “тушок” не підтримали пропозицію свободівця, обурені протестувальники зайшли до сесійної зали.

Під вигуки “Ганьба!”, “Геть кремлівських холуїв!”, “Фашисти-регіони! Руки геть від школи!” депутати від провладної більшости намагалися втекти із зали засідань. Але громада заблокувала вихід, вимагаючи розгляду питання і скасування рішення про оптимізацію.

Голова районної ради Катерина Андрійчук, не маючи, що сказати громаді, оголосила перерву. Депутати втекли через потаємний вихід. До приміщення районної ради звезено кілька десятків правоохоронців. Перерва тривала понад годину. На разі сесія відновила свою роботу.

Довідка НГП. Протягом 2010-2012 років на Хмельниччині проведено оптимізацію 202 шкіл. Економічний ефект становить 11,5 млн. грн.

У мережі шкіл регіону залишається 309 закладів з малою наповненістю учнів.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 39

 1. Ганьба кричати – не справу робити. А що запропонувала Свобода взамін? Нічого. Хіба краще, аби бюджетні кошти і далі використовувались на порожні школи? Ні. Тож хочемо ми цього чи ні, а оптимізації не уникнути. Інша справа, як її проводити. Але тут у Свободи окрім крику нічого запропонувати. Як же вони схожі на комуністів! “Весь мир насилья мы разрушим до основанья, а затем…”

  • А про комуністів ви дарма. На Сході вони допомагають, тепер і в Лисичанську підтримують людей, і добиваються, щоб лікарні не закривали. У них здобутки є. А “Свобода”, на жаль, тільки про мову і холуїв верещить, замість того, щоб об”єднати людей

  • не хотілось би вас ображати, але комуняки вже дуже довго настоюють на мораторії на закриття шкіл. а ви вірите всьому тому багну, яке на них виливають. а чому виливають – бо ті ділом займаються. а в Раді так негоже

 2. Це називається – народовладдя! Це коли люди контролюють кожну дію депутата, а депутат робить те, що вимагаю люди. Якщо люди проти закриття шкіл, значить депутат, який голосує за закриття – злочинець і буде відповідати за це.
  Молодці, що прорвалися і показали регіонякам, що вони тут чужі.

  • й не тільки регіоналам, а й так званій обєднаній оппозициї! сором не підтримати людей, які привели тебе до влади, в їх протестах! щоб не казали про коммуняк, але вони підтримали протест проти закриття лікарні в Оріхівському районі Запорізької області, й скасували ршення про закриття! виходить Свобода не дуже-то й хотіла допомогли, бо в протилежному випадку будь-якими засобами домоглася б свого!

  • Це дыйсно злочин проти наороду, невже вони на розуміють що людям потрібна робота, щолюди проти закріття шкіл. Якщо вже люди таким чином протистують проти безпорядків які влаштовує влада, то це вже мае про щось говорити. А вони там тварюки сидять, поїдали пики за бюджетні кошти, і тільки й думають кого б це ще закрити та залишити без роботи.

 3. Що запропонувала ВО”Свобода” взамін? Створити комісію і детально вивчити демографічну ситуацію в селі на майбутнє, розвинути інфраструктуру села для залучення молодих людей на робочі місця. Це питання не просте, тут не можна за годинку прийняти 32 питання і розійтись. Потрібно працювати не з директиви Ядухи, а по совісті. І не варто порівнювати з комуністами. Комунізм – це злидні поділені між всіма. Ми прагнемо бути господарями у себе вдома.

  • Як можна визначити демографічну ситуацію в селі. Це смішно. Розвинути інфраструктуру. мантри без практичного механізму втілення. Сміх і гріх

   • По дітям можна визначити перспективу, наприклад по садочку, а можна надати житло молодим спеціалістам? Можна подумати над сприятливим кліматом для нових інвестицій? Які мантри? Зручніше закрити, тут думати не треба

    • А хочете розвинуту інфраструктуру – пропонуйте підняття закупівельних цін на молоко. Чи це теж не рентабельно і треба оптимізувати? Чи може рентабельно м”ясо з Аргентини возити, а місцевий виробник нехай загибається?

     • Ціни на молоко будуть низькими, доки цим ринком заправлятимуть перекупщики. Комуністи пропонують ввести державне регулювання цін, а ще краще створювати державні агрохолдинги, які б їх витісняли. На них також можна було б покласти обовязок забезпечення соціальної інфраструктури села.

  • Та вже, слава Богу, 22 роки господарі. Щось не видно ніяких здобутків і звершень. Виїжджаємо на тому, що лишилося від комуняк. А як вже все нарешті загнеться, ото будем щасливі

 4. нормально все зробили, хапуги-депутати повинні знати, що вони вони такі ж як всі, а не особливий клас

 5. Тема оптимізації вже більше року актуальна в Хмельницькому районі. Коли вона тільки з’явилася депутат Безпалов з фронтовиками почали протидіяти, як тільки настав сприятливий клімат для піару во рішучу боротьбу включилася Свобода.

  • Депутат безпалов це бездарь, яка навіть в регламенті не орієнтується, весь час на сесіях несе пургу, всі люди сміються, кажуть, що він клуон. вчора на сесії Валерій Олександрович Кольгофер опустив його нижче плінтуса. Такі клоуни нам дуже потрібні в раді, можна розважитися.
   З Свободою тяжко, ті в морду можуть дати. Буде тяжко з гими боротися в 2015 році. Та ми все одно переможемо.

 6. Ви подивіться як мілку акцію більше 10 інтернет видань України висвітило. Треба ще доказувати що план Януковичь-Тягнибок в другому турі 2015 не діє?

  • Ми хочемо щоб проти нашого Валерія Кольгофера на виборах йшов Діма на прозвисько Чучало. Тоді перемога у нас в кармані.

 7. Закриття школи – болючий удар по кожному селі. Депутати рахують лише грубий економічний ефект. А як бути із вчителями? Зарахувати їх до фермерів і так позбавити справедливих виплат по безробіттю? Без власної школи села всього за декілька років перетворюються на хутори!

 8. Школи ми закриємо, бо це соціальні ініціативи нашого Президента. Свобода нам не перешкодить.

 9. “Свобода” показує, що опозиція в країні – це саме “Свобода” і громада.
  Тушкани поховалися і ні бе, ні ме, ні кукуріку.

  • То, що показуе ” свобода” – зараз показують всі, включаючи яників, а саме – видимість роботи і масу шуму навколо себе. Діло їхнє де?

   • я три роки не міг рішити проблему, поки не пішов до “Свободи”. Два тижні і проблему вирішена, без шуму, піару і пустих слів.

    • сам Гончарук написал)) У этих свободовцев целая технология по всей стране действует писать от имени нейтральных людей себе оды.

 10. Закриття шкіл – це дуже негативне явище. Але те, що свободівці кричать проблеми не вирішить. По-перше. “Свобода” – це проект Партії Регіонів. По-друге, чому вони не підтримували на центральному рівні вимогу комуністів ввести мораторій на закриття шкіл?

 11. Свободівці тільки піаряться на місцях, але їх роботи не видно! Хто знає, вони хоч один соціальний закон запропонували? Комуняки, яких вони зневажають запропонували ввести мораторій на закриття шкіл, це було б дуже доречно, особливо для Хмельниччан! Сьогодні в раді 70 депутатів з них опозиційних Єдиний центр 12, Удар 2, Свобода 3, ФЗ 10, ВОБ 15, всього 42 більшість, так як же більшість могла запровадити такий закон?

  • Дурепа, тобі терміново треба підвищити рівень правової культури.
   Закони ухвалюють у Верховній Раді. В місцевих радах ухвалюють рішення.
   Закон про мораторій навчальних закладів у Верховну Раду подав депутат від “Свободи” Богдан Бенюк разом з депутатом Сергієм Лабазюком.

 12. Підняти на бунт – і записати кілька залікових балів до злиденного ктиву – то мабуть, було головне завдання. Люди зреагували , бо їм то болить. Але все криками і закінчиться, як і на влаштовуваних свободівцями мітингах, які ні до чого нікого не зобовязують. Головне- помахати прапорами, запіаритися і злиняти. Це стиль роботи нашої опозиції. У них гасло – нічого конкретного. Просто кричіть “Геть!”, а ми поможемо.

 13. “Свобода” вообще не проявляет на практике никакой полезной инициативы, подчёркивая свою популистскую направленность. Работают над решение социальных проблем у нас только коммуняки!

 14. Таке враження що ті свободівці і сплять зі своїми прапорами. Так щоб всі бачили, всі пам”ятали, а по суті вони ще нічого не зробили. Крім слів і гучних заяв від них не дочекаєшся нічого.

  • я писав чекісту напишу тобі:
   я три роки не міг рішити проблему, ходив по партіях, до мера, до Лукашука, Бірюка,
   поки не пішов до “Свободи”. Два тижні і проблему вирішена, без шуму, піару і пустих слів.

 15. З якими лозунгами виступили свободівці, це ж розпалювання ворожнечі, хоча вони вдають з себе борців за правду та права людей, хоча на ділі щиро підтримують політику своїх спонсорів-олігархів.

 16. Сьогодні для німців Східна Німеччина перебуває у глибокій кризі і не один десяток років пішло для відновлення інфраструктури Східної Німеччини, яка, нагадаю для холуїв, була у підпорядкуванні сересере. А у нас ще до цих пір є міфи про діяльність комуністів!

 17. Свобода только на митингах кричать ганьба может.Если же они такие сознательные граждане,то где у них хоть один социальный закон?Они все только про мову могут да про памятники.

  • Паша, зайди на сайт ВРУ,
   “Свобода” подала вже більше 100 законопроектів. 40% – соціальні законопроекти, 30% – економічні.

   • Пусті законопроекти в переважній більшості. Гарна назва, по суті тупість.Популізм, чи неактуальність

    • ти що всі 100 прочитав? чи так рішив на основі екстрасенсорних здібностей?

     • Представь читал большенство где название привлекательное. Такие как отмена ВОВ не читал.

 18. Все “Свобода” правильно робить. Тому люди її підтримують все більше і більше. А невдахи і продажні тварі заздрять і пишуть чепуху на всіх сайтах.
  Нема чого не заркало пеняти, коли рожа крива.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.