З 1 вересня на Хмельниччині не відкриється 15 шкіл

У навчальному сезоні 2015-2016 років на Хмельниччині діятиме 788 шкіл, що на 15 закладів менше, ніж у попередньому сезоні.

Про це сьогодні заявив директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля на засіданні колегії облдержадміністрації.

За його словами, проектна потужність сільських шкіл використовується на 52% при середній наповнюваності 10,25% школярів.

Фото texty.org.ua

Фото texty.org.ua

Окремо пан Фасоля підрахував, що в деяких населених пунктах утримання одного учня вилазить “в мінус” для місцевих бюджетів. Зокрема, при передбачаних нормативах на утримання сільського учня у розмірі 14,9 тис. грн на рік (середньообласний показник – 14,8 тис. грн) у Волочиському районі витрачається 16,4 тис. грн, Городоцькому – 15,8 тис. грн, Білогірському – 15,6 тис. грн.

“Не приведення мережі навчальних закладів до їхньої фінансової забезпеченості призведе до зростання кількості шкіл з малою наповнюваністю, збільшення вартості утримання одного учня, що в кінцевому результаті не створить умов для якісної освіти”, – резюмував головний освітянин області.

Загалом, з 1 вересня в загальноосвітніх начальних закладах Хмельниччини навчатиметься 127 тис. учнів, що на 980 школярів менше порівняно з минулим роком.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.