Більше половини українців вважають, що в Україні існує свобода слова. Про це свідчать представлені на прес-конференції результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» разом з соціологічною службою Центру Разумкова з 17 до 22 травня 2013 року.
10% українців вважає, що свобода слова існує повною мірою, 46% – в основному існує, 36% впевнені, що не існує (29% – в основному не існує і 7% – зовсім не існує).
Найбільше впевненими в існуванні свободи слова в Україні є жителі Південного (67%) та Західного (58%) регіонів, а також виборці Партії регіонів (75%) та КПУ (62%).
В тому, що свобода слова відсутня в Україні, впевнені жителі Центрального (42%) і Східного (38%) регіонів та виборці Всеукраїнського об’єднання «Свобода» (49%) і партії «УДАР» (47%). Третина населення (32%) вважає, що у ЗМІ рідко представлені різні точки зору – як влади, так і опозиції (у 2012 році так вважало 29% громадян). Проте все ж переважає думка (50%), що досить часто в ЗМІ представлені обидві точки зору.
Крім того, опитування показало, що довіра до ЗМІ Росії в Україні менша, ніж до українських ЗМІ: довіряють українським ЗМІ повністю та переважно 58% населення України, не довіряють (повністю або переважно) майже 34%. Російським ЗМІ в Україні довіряють 33%, не довіряють 46%.
Абсолютним інформаційним лідером в інформуванні громадян України про політичні події залишається телебачення – 90% населення назвали його серед пріоритетних для себе ЗМІ, місцеві газети слугують як основне джерело політичної інформації для 37%, радіо – для 29%, Інтернет-сайти (новинні, політичні) – для 21% населення.
Всього було опитано 2 тис. 10 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з ймовірністю 0,95.
Схожі матеріали:
- Свобода слова по-летичівськи. Версія “районки”
- Хмельницькі журналісти підтримали жорстоко побиту Тетяну Чорновол, пікетувавши облМВС – ФОТО
- Власник ринку “Бартерсервіс” подав до суду на журналіста “Подільських вістей”
- Україна за рівнем свободи – між Замбією і Південним Суданом
- У Нетішині проблеми зі свободою слова – чиновниця хоче стягнути з незалежної газети 20 тис. грн