Більше половини українців вважають, що в Україні існує свобода слова – опитування

Більше половини українців вважають, що в Україні існує свобода слова. Про це свідчать представлені на прес-конференції результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» разом з соціологічною службою Центру Разумкова з 17 до 22 травня 2013 року.

10% українців вважає, що свобода слова існує повною мірою, 46% – в основному існує, 36% впевнені, що не існує (29% – в основному не існує і 7% – зовсім не існує).

Найбільше впевненими в існуванні свободи слова в Україні є жителі Південного (67%) та Західного (58%) регіонів, а також виборці Партії регіонів (75%) та КПУ (62%).

В тому, що свобода слова відсутня в Україні, впевнені жителі Центрального (42%) і Східного (38%) регіонів та виборці Всеукраїнського об’єднання «Свобода» (49%) і партії «УДАР» (47%). Третина населення (32%) вважає, що у ЗМІ рідко представлені різні точки зору – як влади, так і опозиції (у 2012 році так вважало 29% громадян). Проте все ж переважає думка (50%), що досить часто в ЗМІ представлені обидві точки зору.

Крім того, опитування показало, що довіра до ЗМІ Росії в Україні менша, ніж до українських ЗМІ: довіряють українським ЗМІ повністю та переважно 58% населення України, не довіряють (повністю або переважно) майже 34%. Російським ЗМІ в Україні довіряють 33%, не довіряють 46%.

Абсолютним інформаційним лідером в інформуванні громадян України про політичні події залишається телебачення – 90% населення назвали його серед пріоритетних для себе ЗМІ, місцеві газети слугують як основне джерело політичної інформації для 37%, радіо – для 29%, Інтернет-сайти (новинні, політичні) – для 21% населення.

Всього було опитано 2 тис. 10 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з ймовірністю 0,95.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.