Українці відзначають 68-у річницю Перемоги

Сьогодні, 9 травня, в Україні традиційно відзначається річниця перемоги СРСР над нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Це свято досі залишається одним з найбільш шанованих в країнах колишнього Радянського Союзу.

Так, після розвалу СРСР День Перемоги відзначається в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та низці інших країн колишнього соцтабору.

Нагадаємо, що в 1965 році в Радянському Союзі 9 травня було оголошено неробочим днем ​​Указом Президії Верховної Ради як Свято Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 рр..

Зазначимо, що в 1991 році в статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР були внесені зміни і в переліку святкових днів 9 травня було позначено як День Перемоги.

У Хмельницькому цього дня  традиційно відбудеться низка мітингів біля пам’ятників Невідомого Солдата і Вічного Вогню та частування содатською кашею у мікрорайонах міста.

Нагадаємо, Велика Вітчизняна війна почалася 22 червня 1941 року, коли нацистська Німеччина напала на Радянський Союз. Тоді на її боці виступили Румунія, Італія, а через кілька днів Угорщина, Словаччина і Фінляндія. Війна тривала майже чотири роки і стала найбільшим збройним зіткненням в історії людства. Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини було підписано у передмісті Берліна 8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (за часом СРСР, у складі якого перебувала Україна, 9 травня о 0:43).

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.