Сьогодні, 9 травня, в Україні традиційно відзначається річниця перемоги СРСР над нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Це свято досі залишається одним з найбільш шанованих в країнах колишнього Радянського Союзу.
Так, після розвалу СРСР День Перемоги відзначається в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та низці інших країн колишнього соцтабору.
Нагадаємо, що в 1965 році в Радянському Союзі 9 травня було оголошено неробочим днем Указом Президії Верховної Ради як Свято Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 рр..
Зазначимо, що в 1991 році в статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР були внесені зміни і в переліку святкових днів 9 травня було позначено як День Перемоги.
У Хмельницькому цього дня традиційно відбудеться низка мітингів біля пам’ятників Невідомого Солдата і Вічного Вогню та частування содатською кашею у мікрорайонах міста.
Нагадаємо, Велика Вітчизняна війна почалася 22 червня 1941 року, коли нацистська Німеччина напала на Радянський Союз. Тоді на її боці виступили Румунія, Італія, а через кілька днів Угорщина, Словаччина і Фінляндія. Війна тривала майже чотири роки і стала найбільшим збройним зіткненням в історії людства. Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини було підписано у передмісті Берліна 8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (за часом СРСР, у складі якого перебувала Україна, 9 травня о 0:43).
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині День Перемоги відбувся без грубих порушень – міліція
- Хмельницький: День Перемоги без провокацій – ФОТО, ВІДЕО
- У День Перемоги громадський спокій охоронятимуть близько 1,5 тис. міліціянтів і активістів ГО
- На 9 травня Хмельниччина відмовляється від носіння георгіївських стрічок
- “Победа куплена великою ценой”