Нардеп Лабазюк передумав і тепер лобіює збереження винятково шкіл державної і комунальної форм власності

Народний депутат України Сергій Лабазюк (188 виборчий округ) у співавторстві з нардепами Богданом Бенюком і Володимиром Шульгою пропонують запровадити мораторій на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності.

Відповідний законопроект з’явився на сайті Верховної Ради.

Метою прийняття цього законопроекту є недопущення закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності, “оскільки такі дії, незважаючи на можливість незначної короткочасної економії коштів, в довготривалій перспективі завдають значної шкоди громадянам відповідної території в здобутті повної середньої освіти, порушують гарантоване Конституцією України право кожного громадянина на освіту, а також негативно впливають на функціонування та зміцнення інституту сім’ї в українському суспільстві та державі в цілому”, переконані автори.

Законотворці наголошують, що, за даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, впродовж 2012 року в Україні було закрито 73 загальноосвітні школи, а за період 2010-2011 років припинили свою роботу близько 300 загальноосвітніх закладів.

Загалом в Україні 20 090 шкіл, за останні три роки закрито близько 900 загальноосвітніх навчальних закладів. Щорічно зникає 200-300 закладів середньої освіти, і така тенденція триватиме, бо зараз у 2,5 тисячі шкіл навчаються від 10 до 100 дітей, і вони вже є кандидатами на закриття.

Як повідомляв НГП, раніше позафракційний С.Лабазюк разом з нардепами С.Івахом і С.Мартиняком розробили проект закону про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів, не розмежовуючи їх на державні, комунальні чи приватні.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.