Кілька депутатів Верховної Ради синхронно зареєтрували законопроекти про запровадження мораторію на закриття шкіл.
Про це видно з сайту ВР, де реєєструються проекти обранців.
Група депутатів С.Лабазюк, С.Івахів і С.Мартиняк пропонують на розгляд парламенту проект Закону України «Про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів».
“Метою прийняття проекту закону є недопущення закриття загальноосвітніх навчальних закладів, оскільки такі дії, незважаючи на можливість незначної короткочасної економії коштів, в довготривалій перспективі завдають значної шкоди громадянам відповідної території в здобутті повної середньої освіти, а також негативно впливають на функціонування та зміцнення інституту сім’ї в українському суспільстві та державі в цілому”, – переконані автори.
І наводять приклад реформування галузі освіти на Хмельниччині. У Волочиському районі в селах Павликівці та Петриківці було закрито загальноосвітні школи І-ІІ ступенів; реорганізовано Авратинську та Кривачинецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів у школи І-ІІ ст., Педосівську ЗОШ І-ІІІ ступенів у ЗОШ І ступеня (с.Педоси) та Чабанівську ЗОШ І-ІІ ступенів у ЗОШ І ступеня (с.Чабани); закриті 10 початкових шкіл в селах Бронівка, Великі Жеребки, Гайдайки, Нова Гребля, Новоленськ, Личівка, Рябіївка, Постолівка, Іванівка, Холодець.
Інший нардеп Олесь Доній пропонує ввести мораторій на закриття навчальних закладів системи загальної середньої освіти, розташованих в сільській місцевості.
“Як відомо, нема в селі школи, не буде і самого села. Тому я подавав проект про МОРАТОРІЙ на закриття в сільській місцевості як шкіл, так і професійно-технічних навчальних закладів. Мораторій запропонував до 2015 року, тобто до президентських виборів”, – написав він своєму блозі на “Кореспонденті”.
За даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, впродовж 2012 року в Україні було закрито 73 загальноосвітні школи, а за період 2010-2011 років припинили свою роботу близько 300 загальноосвітніх закладів. Загалом в Україні 20 090 шкіл, за останні три роки закрито близько 900 загальноосвітніх навчальних закладів. Щорічно зникає 200-300 закладів середньої освіти, і така тенденція триватиме, бо зараз у 2,5 тисячі шкіл навчаються від 10 до 100 дітей, і вони вже є кандидатами на закриття.