Кредитний портфель банківських установ регіону зріс на 1% – до 5,9 млрд. грн

Кредитний портфель банківських установ Хмельницької області на 1 квітня становив 5,9 млрд.грн. і порівняно з початком року збільшився на 1 відсоток.

Як повідомляє Управління НБУ в області, зростання обсягів кредитних вкладень відбулося як за рахунок збільшення кредитування в національній валюті – з початку цього року на 0,4% до 3,7 млрд.грн., так і кредитів в іноземній валюті –  на 2%  до 2,2 млрд.грн.

При цьому  активізація кредитування в іноземній валюті відбулася виключно в секторі корпоративного кредитування – на 16% до 0,8 млрд.грн. Обсяг кредитів для населення в іноземній валюті зменшився на 4,4% до 1,4 млрд.грн.

Структура кредитних вкладень за категорією позичальників у I кварталі суттєво не змінилася,  переважна більшість (51,2%) або  понад 3 млрд.грн., становили вимоги за кредитами юридичних осіб.  В порівнянні з початком  року їх частка збільшилася на 1,5 процентних пунктів або на 120 млн.грн.

Кредитна діяльність в сегменті роздрібного кредитування, навпаки, знизилася. Так, обсяги кредитів для населення за 1 квартал зменшилися на 2,1% до 2,9 млрд.грн.

В структурі кредитів за видами економічної діяльності найбільшими були частки кредитів, наданих суб’єктам господарювання: сільського господарства, мисливства та лісового господарства (48%), переробної промисловості (25%), оптової і роздрібної  торгівлі (15%), будівництва (5%) та транспорту і зв’язку (3%).

У розрізі строків погашення на 01.04.2013 року найвищою залишалася частка довгострокових кредитів – 65%. Як і раніше, значна частка довгострокових кредитів припадає на кредити для населення – понад 56% загального обсягу довгострокових кредитів. Частка таких кредитів суб’єктів господарювання збільшилась на 0,7 процентного пункту і становила 44 %.

Довідка НГП. На 1 квітня 2013 року банківську системуХмельниччини представляли 5 балансових та  431 безбалансових установ 53 із 174 діючих банків України.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.