Ціни на хліб в Україні можуть піднятися – через масове підтоплення полів

Через масове підтоплення полів у більш ніж восьми областях України врожайність впаде на 15%. Восени країна може зіткнутися з дефіцитом ярої пшениці (використовують у хлібопекарській і кондитерській справі), ярого ячменю (з нього варять пиво і годують сільгосптварин), а також вівса.

“У зоні ризику сільгосппідприємства Рівненської, Волинської та Вінницької областей. На Житомирщині затоплено близько 2 тисяч гектарів полів. Хоча сходження озимих в цілому хороші, весняно-польові роботи з посіву ярих в цих регіонах почнуться пізніше від звичайного. Потрібно не допустити підтоплення місць зберігання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, і паливно-мастильних матеріалів”, – сказав Микола Азаров.

Голова уряду доручив Міністерствам агрополітики та фінансів тримати ситуацію на контролі. Експерти кажуть, що ранні ярові взагалі не зможуть посіяти.

“Особливо в Поліссі та Київській області. Терміни посіву ярих пшениці та ячменю, а також вівса жорстко зрушили. Про дату початку посівної говорити рано. Будемо чекати, поки вода піде. По воді комбайн не поїде”, – сказала голова аналітичного відділу агентства “ААА” Марія Колесник. Інші експерти говорять, що замість ярих пшениці, ячменю і вівса посіють кукурудзу.

“Для озимих підтоплення тільки плюс. Для ярих також є переваги: насіння не буде посіяно в суху землю. Але весна затягується на три тижні і буде дуже короткою. Можуть просто не встигнути все посіяти. Та й від погоди влітку багато що залежить. А кукурудза – культура невибаглива”, – сказав директор компанії “ПроАгро” Микола Верницький.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.