Через масове підтоплення полів у більш ніж восьми областях України врожайність впаде на 15%. Восени країна може зіткнутися з дефіцитом ярої пшениці (використовують у хлібопекарській і кондитерській справі), ярого ячменю (з нього варять пиво і годують сільгосптварин), а також вівса.
“У зоні ризику сільгосппідприємства Рівненської, Волинської та Вінницької областей. На Житомирщині затоплено близько 2 тисяч гектарів полів. Хоча сходження озимих в цілому хороші, весняно-польові роботи з посіву ярих в цих регіонах почнуться пізніше від звичайного. Потрібно не допустити підтоплення місць зберігання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, і паливно-мастильних матеріалів”, – сказав Микола Азаров.
Голова уряду доручив Міністерствам агрополітики та фінансів тримати ситуацію на контролі. Експерти кажуть, що ранні ярові взагалі не зможуть посіяти.
“Особливо в Поліссі та Київській області. Терміни посіву ярих пшениці та ячменю, а також вівса жорстко зрушили. Про дату початку посівної говорити рано. Будемо чекати, поки вода піде. По воді комбайн не поїде”, – сказала голова аналітичного відділу агентства “ААА” Марія Колесник. Інші експерти говорять, що замість ярих пшениці, ячменю і вівса посіють кукурудзу.
“Для озимих підтоплення тільки плюс. Для ярих також є переваги: насіння не буде посіяно в суху землю. Але весна затягується на три тижні і буде дуже короткою. Можуть просто не встигнути все посіяти. Та й від погоди влітку багато що залежить. А кукурудза – культура невибаглива”, – сказав директор компанії “ПроАгро” Микола Верницький.
Схожі матеріали:
- Цьогоріч на Хмельниччині вал зерна зріс на 6,2% – до 3 млн. т
- На початок листопада на Хмельниччині намолочено 2,6 млн. т зерна, що майже на рівні минулого року
- Врожайність зернових на Хмельниччині одна з найвищих в Україні
- У Хмельницькій області восени хліб може коштувати один долар – аграрії
- На Хмельниччині очікується урожай близько 3,2 млн. т зерна – Кальніченко