Україна винна вкладникам Ощадбанку СРСР 117 млрд. грн.

Обсяг заборгованості держави перед вкладниками Ощадбанку колишнього СРСР становить 116,76 млрд грн, йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України. У ньому нагадується, що в 2012 році установи Ощадного банку провели компенсаційні виплати 5,3 млн вкладників і спадкоємців вкладників на загальну суму близько 4,55 млрд грн.

“Таким чином, зобов’язання держави, обсяг яких визначено статтею 4 закону “Про державні гарантії відшкодування заощаджень громадян” у сумі 131,960 млрд грн (станом на 1 жовтня 1996 року), з урахуванням виплат у попередні роки зменшилися до 116,762 млрд грн”, – зазначає прес-служба відомства.

У міністерстві також зазначають, що про перспективи подальших компенсацій у 2013 році стане відомо після того, як Кабінет Міністрів визначить напрями використання бюджетних коштів за програмою “Обслуговування держборгу і заходи щодо поступової компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень”.

Як відомо, разом на ці цілі виділяється 34,966 млрд грн, при цьому тільки на обслуговування держборгу в 2013 році потрібно витратити 35,002 млрд грн.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Микола Азаров неодноразово обіцяв, що виплати компенсацій за вкладами в Ощадбанку СРСР будуть продовжені в 2013 році.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.