Автор пісень “Вилитий козак” і “Герега-Епіцентр” Валентин Мазур: “Ядуха достойний ще більших віршів…”

Валентин Мазур. Фото зі збірки автора

Валентин Мазур. Фото зі збірки автора

Голова Ярмолинецької районної ради Валентин Мазур несподівано став народним поетом-героєм всесвітньої мережі Інтернет. Пісні на вірші Мазура “Вилитий козак” (присвята хмельницькому губернатору Василю Ядусі) і “Наш депутат” (міні-гімн гіпермаркету “Епіцентр” і його власнику, народному депутату Олександру Герезі), виконані академічним ансамблем Хмельницької обласної філармонії “Козаки Поділля”, у числі ТОПових: їх обговорюють, складають варіації на комічну тему. А найголовніше — ці пісні викликають позитивні емоції!

60-річний подільський поет і за сумісництвом чиновник у коментарях для “Незалежного громадського порталу” виглядав скромно, мовляв, у кожного свій поетичний смак. Говорить, що навіть розстріл (якби таке було!), не зупинив його творити рукописи, що не горять”.

 

— Ваші вірші “Вилитий козак” і “Герега-Епіцентр”, які були покладені на музику народним артистом України і художнім керівником академічного ансамблю Хмельницької обласної філармонії “Козаки Поділля” Миколою Балеми, стали відомими далеко за межами області. Чи очікували Ви на таку популярність?

— Нічого я не очікував, просто писав. Якщо говорити серйозно, то вірш “Вилитий козак” написаний у той період, коли Ядуха не обіймав посади голови облдержадміністрації і, приурочений до його дня народження. А тепер композитор (Микола Балема — авт.) поклав їх музику. І що мені з ним судитися? Аналогічно Балема поклав на музику мій вірш про народного депутата Олександра Герегу.

Взагалі у мене практика писати вірші різним людям, друзям до певних ювілейних дат. Життя треба робити красивим, різноманітнім.

— Після презентації цих пісень до Вас телефонував губернатор Ядуха зі словами вдячності?

— У нас на цю тему не було розмов. Щоправда, особисто Василя Степановича знаю понад тридцять років. І він на моїх очах зростав, починаючи від агронома. Тому Ядуха вартий набагато більше віршів і набагато кращих слів. Це потужній керівник з сучасним мисленням. Щоби хто не говорив, я готовий нести найкращі слова вдячності, використовуючи власне перо. Більше того — якби мені було б доручено плекати національну еліту, я б це робив на прикладі таких людяй, як Василь Степанович.

— Після прослуховування пісень “Вилитий козак” і “Герега-Епіцентр” особисто у мене склалося враження, що Ви підбалузничали.

— Там немає підлабузництва. Я не маю прямого залежництва від Ядухи. Мене обрали депутати Ярмолинецької райради. Як обрали, так і можуть звільнити. Тим паче, що сам вірш написаний, як уже казав, кілька років тому. Моя думка щодо Ядухи не змінилася до сьогодні. Чому ви не запитуєте про інші речі? Ось, на приклад, є люди, котрі зачитуються моєю поезією до ночі… Для чого роз’єднувати? Багатьом людям подобається моя творчість, багато пускають сльози… Комусь на цьому хочеться зробити піар.

Кілька слів про Герегу. Якби не сприяння і допомога Олександра Володимировича, я б не випустив цієї книжки. Адже нині поетам важко випускати книги, бо вони нікому не потрібні. Герега ж узяв на себе макетування, редагування та випуск моєї збірки. Він мене підтримав. Я написав кілька слів вдячності, які хтось потім узяв на музику. Що у цьому поганого? Давайте будь-якого спонсора і я на честь нього на першій, другій, третій сторінці майбутньої збірки розміщу вірші.

— Я правильно зрозумів: якщо я знаходжу кошти на Вашу книгу, Ви для мене складаєте вірша?

— Так. Якщо ви виступите спонсором і так саме допомагаєте, як Герега, я напишу вірші і скажу найкращі слова. До речі, Герега захоплюється моєю поезією і цитував її під час зустрічей з виборцями. Вважаю, що про спонсорів, які зміцнюють наші територіальні громади потрібно писати і писати.

— Чи збільшився попит на нову збірку через відомість цих пісень?

— Попит не можу задовольнити. Люди розбирають і читають. Нехай критикують. І добре, що поетів сьогодні не розстрілюють. Я поважаю різні думки і готовий враховувати недоліки.

— Над чим зараз працюєте у літературному напрямку?

— Хочу довести до ладу пісні. Планую відійти від політичних моментів і видати щось дійсно мудре та вічне. Також хочу написати прозу. Вийти на вищий рівень.

Спілкувався

Віталій Тараненко.

[WfMSvlMURb0]

[3STnnx-6R5g]

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 18

 1. Одному треба, щоб книжки друкували, другому , щоб ансамбль підтримували, от і співають оди бандитам

 2. Не дивуйтесь, люди добрі! Мазур переніс важку хворобу голов-
  ного мозку (інсульт), а звідси й наслідок – одна з форм шизоф-
  ренії.А Ядуха зробить дуже розумно, коли пошле цього ,,піїта полікуватися в Скаржинці.Поезією в його книжках і не пахне,
  суцільне безграмотне ГРАФОМАНСТВО! Але… Яка влада, такі й ВИРШІ про неї!

 3. Уважаемый господин Мазур!
  Спасибо Вам, что Вы есть, спасибо за Ваше замечательное творчество. Нас, людей нетрадиционной ориентации (геев) города Хмельницкого, очень обнадежило Ваше сообщение, что Вы готовы посвятить и опубликовать стихи каждому, кто станет спонсором Вашей несравненной книги. Это нас просто окрылило!!!!Мы уже начали сбор средств – так что стихи за Вами. Поэтому просим сообщить куда перечислять деньги. И еще вопрос – не могли бы Вы посодействовать, чтобы стихи были положены на музыку и ее также исполнил академический хор? Это было бы просто замечательно, миленький наш. Мы бы с удовольствием пришли на Ваш концерт, поддержали Ваше такое трогательное творчество! Еще раз Вам спасибо! Мы с Вами!!!!

 4. Пані і панове, присядьте, будь ласка. Мазур Валентин Васильович обраний до районної ради зв списком ВО “Батьківщина”. Ось: http://yarmrada.km.ua/персональний-склад/

  • ну и что? ведь он оттуда вышел и больше не скрывает свою суть. Милашка наш)

 5. Панове поети-композитори! Думаю що настав час відзняти на Ваші видатні твори відеокліпи! Спонсор вже є. Народ вимагає видовищ! Не зупиняйтесь на досягнутому!

 6. Клоунада в розгарі. Проте моя дочка (21 рік) каже, що це вже стає не смішно. Самі себе хвалять, оспівують в одах. Щоб вас напала діарея.

 7. “…у мене практика писати вірші різним людям, друзям до певних ювілейних дат”.
  Практика у студента, лікаря, фахівця. Поетика – не практична діяльність, а творча. Ніхто не може заперечити Мазуру бути “датським” віршомазом. Така “практика” поширена й за кордоном. Людина, котра намережила рим друзям і родичам, може видати такий собі альбом у вигляді книжки. Але такі люди цілком свідомі, що то графоманія і не претендують на обширне визнання себе літераторами. Тиражі таких книжок-альбомів обмеженісотнею-другою примірників.

  “Багатьом людям подобається моя творчість, багато пускають сльози”.
  Цибуля чи й деякі отруйні речовини теж пробивають на сльози. Але у тих сліз нічого спільного з емоціями, позитивними чи негативними, немає.

  “… будь-якого спонсора і я на честь нього на першій, другій, третій сторінці майбутньої збірки розміщу вірші”.
  Мені теж допомагали друзі, приятелі чи спонсори видавати книжки. Жодного разу не вимагали писати про них вірші. Це не коректно. Просто правила доброго тону передбачають повідомляти читача про мецената видання. Щоправда, не раз ті, хто давав мені гроші, просили і так не згадувати про них. Так що панегірики меценатам – то якраз ознака підлабузництва і феодального холопства автора. Зрештою, спонсор може бути і неблагонадійною людиною, і славослів’я на його адресу – це ошукування читачів.

  “Герега захоплюється моєю поезією”.
  Сам того не підозрюючи, Мазур, м’яко кажучи, опустив свого благодійника. Можна судити про культурний рівень бізнесмена-політика, про його начитаність. Якщо вже цією неотесаною мазнею захоплюватися, то…

  “поважаю різні думки і готовий враховувати недоліки”.
  Лукавить Валентин Мазур. Про такі недоліки я говорив йому після видання четвертої книжки (над першими трьома редактори таки працювали). Він став у позу, ігнорував застереження і поради.

 8. Епіцентр (мережу крамниць) та його власника завзято прославляють у піснях Юрій Рибчинський, Вадим Крищенко, Павло Зібров, Ярослав Борута (лебідь кохання), Крихітка, Валентин Мазур, академічний ансамбль козаків з Хмельницька під орудою Миколи Балеми… Запрагло долучитись до цієї одоманії і мені (Ігор)

  п’ята хвалебна пісня про Епіцентр та підлабузників
  (така ж примітивна, як і перші чотири)

  Хто сарай собі мурує,
  Чи возводить дім,
  Епіцентр запропонує
  Те, що треба всім.

  Приспів:

  Чи із Кончі ти вельможа,
  Чи із Гути хлоп,
  Епіцентр тобі поможе
  Опа-опа-оп!

  Як тобі потрібно дуже
  Тачку чи цемент,
  В Епіцентрі знайдеш, друже.
  Все це у момент.

  Приспів.

  Мати з ним приємно справу,
  Є новинки тут,
  Він обплутав всю державу,
  Мов гігантський спрут!

  Приспів.

  Все тут є, була б валюта,
  Чи своя грошва,
  Вже про нього і Борута
  Лебедем співа.

  Епіцентр прославляють
  Ще Вадим й Юрко.
  Славні хлопці заробляють
  Цим…на молоко…

  Ще співа про Епіцентр
  З Києва – не хлоп,
  Що Павлом Зібровим зветься
  Опа-опа-оп!

  До оцього словоблуддя
  Всім митцям не зась!
  Тож до нього долучилась
  Крихітка якась…

  Та поети не самотні,
  Як і співаки,
  На сміх курам Епіцентр
  Славлять козаки,
  Бо до цього спонукає
  Їх Балема пан
  Та чиновник районовий –
  Мазур-графоман.

  Тож дурню оцю співайте
  І не морщіть лоб,
  Епіцентр вартує того
  Опа-опа-оп!!!

 9. А чому, попри обіцянку, електронна адреса афішуєтьсяч?

 10. Графомани гадають, що пердолять музу, але насправді їхня творчість – банальна мастурбація. Легкозаймистий і легкодосяжний оргазм, але від нього враження читачам – наче від розбризканої повсюди сперми. бридко…

 11. Так буває, коли в людей атрофовується здатність до критичного мислення…

 12. Феєрична маячня! Вони всі до єдиного ще на посадах продовжують сидіти?

 13. Який ЖАХ, не очікувала від козаків Поділля такого жополизтва

 14. зрадник

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.