У 2012 році губернатор Хмельниччини напрацював на 15 сходинку рейтингу

За підсумками 2012 рокуголова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха посів 15 сходинку у щорічному рейтингу від українського видання “Коментарі”.

Як зазначає це ЗМІ, весь минулий рік главу Хмельницької ОДА Василя Ядуху турбував низький показник средньоквартальної кількості працівників, яким встановлено тарифну ставку нижче прожиткового мінімуму для працездатної особи (що, до речі, є злісним порушенням законодавства, і у ОДА є всі механізми карати керівників підприємств, це допустили).

За підсумками першого кварталу 2012 року цей показник становив 0,5%, знижувався він повільно і до грудня таки зменшився до 0%, але в середньому по році 0,23% вистачило для передостаннього місця.

Також звертає увагу невисока динаміка роздрібної торгівлі (22-24-е місця разом з Київщиною і Закарпаттям). Це означає, що керівники Хмельниччини нездатні скористатися потенційними можливостями регіону, в структурі роздрібної торгівлі якого частка організованих і неформальних ринків становить понад 35%, а на ринках тільки міста Хмельницького працює близько 30 тис. чоловік.

Правда, Хмельницька область стала першою в минулому році по динаміці сільського господарства – приріст на 12,9% в порівнянні з 2011 роком при падінні на 4,5% в середньому по країні. У рослинництві валовий збір кукурудзи на зерно виріс на 67,4%, ячменю – на 18,2%, соняшнику на зерно – на 12,5%, цукрових буряків – на 23,8%. У тваринництві найбільш вражаючим був розвиток птахофабрик: поголів’я курей за рік зросла на 43,3% – до 9,5 млн. голів, а виробництво яєць склало 1194,6 млн. штук (у 1,8 рази більше).

Хмельниччина також потрапила в трійку лідерів за найменшою заборгованості населення за ЖКП (79,65 грн./чол. без урахування електроенергії, друге місце).

Однак інтегрально 2012-й, який область закінчила на 15-му місці (1 бал), не можна записати в актив губернатору – з урахуванням того, що за підсумками 2011 року вона була дев’ятою.

Довідка НГП. Третій рік поспіль «Коментарі» складають для своїх читачів рейтинг керівників регіонів України. Лідерами минулого року згідно з сумарними результатами за двадцятьма критеріями стали керівники Волинської, Чернівецької та Тернопільської областей – Борис Клімчук, Михайло Папієв та Валентин Хоптян. А найгірші показники виявилися у губернаторів Луганської, Черкаської та Донецької областей – Володимира Пристюка, Сергія Тулуба і Андрія Шишацького.

Місця регіонів за кожним із критеріїв підраховані «Коментарями» на основі офіційної інформації Держстату України та його територіальних підрозділів.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.