Хто з хмельницьких журналістів “пише з бодуна”?

Голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха не може змиритися з тим, що його публічна персона (та й органів влади краю в цілому) постійно потрапляє під шквал критики місцевих засобів масової інформації. У цьому бачте винувате, за його словами, тотальне засилля опозиційних мас-медіа на території Хмельниччини. Василь Степанович дав зрозуміти, що ті ЗМІ, котрі критикують владу, або не дружать з головою або пишуть з бодуна.

— І сьогодні дуже дивно виглядає інформація деяких представників опозиційних ЗМІ, а в нас 90 відсотків опозиційних, які пишуть те, що взбриде в голову або “з бодуна”. Вони порахували, що 2013 році планується створити тільки 28 тисяч нових робочих місць. Треба виходити з реалій та практичної потреби, — перейшов на образи пан Ядуха на сьогоднішньому засіданні колегії ОДА.

[podloveaudio src=”https://ngp-ua.info/wp-content/uploads/2013/03/ядуха-про-журналістів1.mp3″]

Хмельницький губернатор не кається у тому, що має за плечима гіркий досвід “повчання” журналістів. Нагадаємо, що наприкінці 2010 року після виборів до місцевих рад, очільник області на прес-конференції дозволив оціночні судження та створив, м’яко кажучи, нездорову атмосферу.

— Ряд журналістів свідомо десятиріччями все пишуть негативно про голову облдержадміністрації, зокрема, й про мене. Я розумію, що веду тверду політику, яка багатьом не подобається. Тож можу заявити: “Ніхто на шию не сів і не сяде”, — такою реплікою посадова особа Василь Ядуха спробувала внести ясність, хто на Поділлі справжній хазяїн.

Тоді, аби зам’яти нікому не потрібен конфлікт, з Адміністрації Президента відрядили гінця. Облдержадміністрація оперативно зібрала круглий стіл за участю акул пера, на якому вибачилася “за спричинені незручності” у професійній діяльності журналістів.

Через два роки з хвостиком губернатор Ядуха знову взявся за старі “грішки”. Форма його звинувачень дуже здивувала, коли врахувати той факт, що ряд друкованих видань Хмельниччини, напряму залежні від влади або лояльні до неї, періодично пишуть про добрі справи команди Президента Віктора Януковича. Не скупляться на компліменти й для самого Василя Степановича. Так, за підсумками прес-конференції хмельницького губернатора, яка відбулася 28 лютого цього року, провладні ЗМІ піднесли три роки роботи обласної влади як щось неймовірне, шляхетне, унікальне, чого не було раніше. Звісно, без кривого слова.

На формування подачі “правильної інформації” окремо спрацювали “цінні поради” Адміністрації Президента, які керівництво Хмельницької ОДА одержало напередодні прес-конференції. “Основний зміст прес-конференції — відобразити роль Президента України у вирішенні регіональних проблем, продемонструвати ретроспективу трьох останніх років — що було і що змінилося за цей час завдяки ініціативам та підтримці глави держави, а також які перспективи розвитку очікують регіон”, — наводимо уривок зі столичної депеші.

Фактично, — це міні-шпаргалка, якою керувався Василь Ядуха під час спілкування з журналістами про “покращення” і яку, як бачимо, підхопили провладні ЗМІ.

Василю Степановичу, а тепер скажіть: ці газети також “писали з бодуна” чи у них присутній “кайф” від всезагального “покращення”?

Наостанок про “складну” арифметику. Губернатор Ядуха стверджує, що на Хмельниччині 90% ЗМІ є опозиційними до влади. Рахуємо. У 20 районах є гарантовано по одній газеті, у співзасновниках яких сидять райдержадміністрації та районні ради. Плюс окремі території мають районне телебачення, яке фінансується місцевими бюджетами. На обласному рівні, щонайменше, два телеканали є лояльними до влади. На виході отримуємо цілком протилежний результат, аніж навів керманич області.

Віталій Тараненко.

Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 8

 1. гнобити цю лису голову треба, накрався, забрехався і піариться на кожному кроці.
  всі районні газети, газета його дядька Йосипа Подільські свісті, лабазюкове телебачення, Поділля-Центнер – все ту лису голову хвалять і вихваляють.

  ох, прийде час розплати, прийде.

 2. чого ви такі жорстокі. Та без цього колгоспника буде нудно. Хай працює над пАкращенням, а прийде час і буде нова влада, тоді і скажимо йому: “Гудбай”.

  • Він не колгоспник, – він БАРАБАН. Як не грюкни, а все буде тільки “наш Президент Віктор Янукович” і т.д.т.п.

 3. не було б яудхи, світ би був не таким веселим. Давай еше, вася жги

 4. На Хмельниччині тільки Незалежний громадський портал, газета Фортеція (К.П.) та ще газета “Поділля” -Є опозиційними , а решта все провладні. Погано рахуЄ пан Ядуха

 5. Ядуха вже задовбав своїм піаром, як не місцеві новини, так все про нього. Краще б свою роботу робив, а то область, як була на оснанніх місцях, так і лишається.

 6. Не люблять на Хмельниччині журналістів!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.