Опозиція в “квадраті” вигідна ПР

У попередньому блозі “Виборча технологія від влади — ані згадки про Партію регіонів” я детально описав методи маніпуляції свідомістю виборців, до яких вдалася партія влади напередодні проміжних виборів до обласної ради у Волочиському районі. Брудну роботу виконала місцева районка, яка постійно залежить від примхи керівництва району.

Піар-технологію з кандидатом від влади, головним лікарем Волочиської ЦРЛ Віктором Чубарем, але зі зміною акцентів, підхопили соратники боксера-політика Віталія Кличка. Його підопічний і водночас кандидат у депутати облради від “УДАРу” Володимир Клімов на сторінках власної агітки вдався до використання месиджа з тонким психологічним прийомом: “Підтримаємо нашого земляка, кандидата в депутати від опозиційних сил”.

Звісно, що у цьому немає нічого забороненого тому що, подразнення електорату опозиційністю — це своєрідний карт-бланш, який наближає до омріяної перемоги. Це добре розуміють різношерстні антиподи влади. Однак, коли двори виборців Волочиського району закидали іншою політичною продукцією зі співзвучним текстом “Олександр Симчишин отримав мандат довіри від імені опозиції захищати інтереси України та українського народу”, напрошується запитання: “Хто з них двох опозиційніший або найопозиційніший до провладного кандидата?”

Сільському обивателю, як кажуть поляки, пшеско єдно, хто б’є себе в груди й говорить за протиставлення білого з чорним. Зневірений виборець, очевидно, як завжди, голосуватиме під страхом або “як скажуть”. У цьому випадку червоною лінією вкотре виділяються побиті горшки самими опозиціонерами. Ялові домовленості Об’єдненої опозиції, “УДАРу” і “Свободи” повністю відповідають законам лісу: виживає сильніший. Та “гарячі голови” забули врахувати важливу деталь: похід двома колонами опозиції грає на руку Партії регіонів. Хто не вірить, нехай згадає недавні парламентські вибори, де на мажоритарних округах Хмельниччини представники від опозиції фактично воювали між собою, а “спритні” вовки в овечих шкурах здобули перемогу.

До речі, в “опозиційну” халепу втрапив ще один кандидат Руслан Рохов, якого наврядчи можна вважати серйозним суперником. У “Фейсбуці” він розтиражував повідомлення, що начебто він “єдиний опозиційний кандидат від громадськості”. Та наткнувся на остракізм деяких громадських організацій, які ні слухом, ні духом не чули про делеговані повноваження від громадської спільноти для Рохова.

Віталій Тараненко.

Loading...
Теги: , , , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 12

 1. Дурна справа така гра. Бо вибори виграє ПР. В мене питання: якщо Симчишина підтримують Батьківщина, Яценюк і ФЗ, Тягнибок і Свобода, то гра УДАРу виглядає як мінімум не коректно і не гарно. Це гра на руку ПР. Коли вже українці перестануть наступати на граблі?

 2. Об’єктивно, Симчишин набагато сильніший як депутат. Його присутність потрібна всій опозиції в облраді.

 3. Про що суперечка? Удар в такій ситуації працює на Ядуху, Ядусі саме більше треба перемога після програшу в Красилові. Якщо всі три висунули одного кандидата, навіть Беспалов знявся, то цей кандидат і має бути єдиним. Щоб люди говорили, якби Удар, Батьківщина і Фронт змін узгодили і виставили спільного кандидата, а Свобода пішла окремо? Здоровий глузд для Удару це знятися і не виглядати розкольниками і лизунами Ядухи

 4. йоп вашу мать,обєднайтеся навколо Симчишина, бо наш Волочиськ не перенесе ще одного регіонала. Нам вже по горло хватить Лабазюка

 5. А чому вони тільки Свободівця- парашутиста підтримали? Клімов місцевий, знанний в громаді. Може все ж таки більше для програшу є “не прописка” Симчишина. Чогось це ніхто не бере до уваги. Досвід Івано-Франківських виборів треба було розглядіти. Єдиний кандидат що програв від опозиції був парашутист на окрузі.

  • Не рівня піську з трамвайною ручкою. Симчишин набагато сильніший і крапка.

   • До біса такі аргументи “Симчишин набагато сильніший і крапка”. Сашка Симчишин просто хоче спригнути з міської ради в обласну, ось і все. В такому випадку депутатський корпус Свободи збільшиться на одне рило.

    питання стоїть у іншому, Свобода по волочиську взяла 7%, УДАР взяв 15%, у Свободи аж 3 депутата обласної ради – у УДАРу ніодного депутата.

    І основне, що заїжжа людина, типу Симчишина буде робити для Волочиська? Та ніц! Краще б Сашка не позорився, а знявся б в користь Клімова. Молодий ше в широке крісло сідати!

    • Прошу вибачення, 4 депутата обл ради.

     • 100%. Свободівці хочуть затягнути у обл.раду рупор після підвищення Сабія, та отримати ще партійця-депутата. А ті хто з якихось причин проти, то вони українофоби, тушки, підлабузники і т.д.)) Ось така проста істина.

 6. На Волочиську-1 постійна агітація за Симчишина, була зустріч. Нема взагалі ніякої другої агітації за кандидатів.

 7. ну і добре що нема
  а хто там краще?

 8. Ці вибори це фарс. Риги ховають свого кандидата від людей, Удар розколов опозицію і пішов сам проти всієї опозиції. Як бути людям?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.