Колишній проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права, доктор юридичних наук, професор Руслан Стефанчук вважає, що нинішнє керівництво вишу незацікавлене у розвитку цього навчального закладу та демострує повну бездіяльність.
Про це він повідомив у коментарі НГП.
За його словами, цього року за рішенням Акредитаційної комісії суттєво скорочена кількість студентів за спеціальністю “правознавство”.
“Раніше квота за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра для правознавства становила 130 (денна форма) і 100 (заочна). Зараз для бакалаврів визначили пропрцію 50 і 30 – майже втричі менше, а для спеціалістів – 50 і 30, коли було 100. На моє глибоке переконання сьогодні триває знищення університету! І я, як випускник цього навчального закладу, для якого це є рідною Alma mater, не можу на це спокійно дивитись. Адже, коли умовно у вузі навчається майже 500 студентів у рік, а їх кількість зменшують до ледь більше 100 осіб, то зрозуміло, що для студентів та викладачів це серйозний дзвіночок шукати інше місце. А що таке університет без викладача та студента?”, – пояснив він.
На думку Р.Стефанчука, триває мовчазне знищення комунального навчального закладу. Більше всього вражає позиція керівництва університету, яке на вчений раді заявляє, що не знає про таке рішення Акредитаційної комісії. Тоді виникає інше питання: або це керівництво не компетентне та не цікавиться майбутнім свого навчального закладу, або, ще гірше, вирішило приховати цю жахливу інформацію від колективу та студентів. Звичайно, в останнє вірити не хочиться.
“Діюче керівництво Хмельницького університету управління та права не піклується науково-педагогічними кадрами. Тільки за останній рік з вишу пішло десь п’ять докторів та кандидатів наук. У мене виникає запитанння: “Який нормальний ректор може дозволити, щоб з університету пішли професори та доктори наук? За ректора В. М. Олуйка науковий та кадровий потенціал збирався по крупинках. Вирощувались власні кадри у провідних наукових школах України. Проводились наукові заходи не “кілейного”, а міжнародного рівня. Кожного дня щось робилося, щоб завоювати авторитет серед навчальних закладів України.” – наголосив професор.
Р.Стефанчук заявив, що ситуація критична і врятувати ситуацію може тільки керівництво області, яке повинно здійснити “реанімаційні процедури щодо існування університету”.
Довідка НГП. Хмельницький університет управління та права – вищий державний навчальний заклад, який створено постановою Кабінету Міністрів України № 606 від 4 серпня 1995 року. Заснований у 1992 році і є комунальною власністю Хмельницької обласної ради.