Хмельницький університет управління та права мовчазно знищують – професор

Колишній проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права, доктор юридичних наук, професор Руслан Стефанчук вважає, що нинішнє керівництво вишу незацікавлене у розвитку цього навчального закладу та демострує повну бездіяльність.

Про це він повідомив у коментарі НГП.

За його словами, цього року за рішенням Акредитаційної комісії суттєво скорочена кількість студентів за спеціальністю “правознавство”.

“Раніше квота за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра для правознавства становила 130 (денна форма) і 100 (заочна). Зараз для бакалаврів визначили пропрцію 50 і 30 – майже втричі менше, а для спеціалістів – 50 і 30, коли було 100. На моє глибоке переконання сьогодні триває знищення університету! І я, як випускник цього навчального закладу, для якого це є рідною Alma mater, не можу на це спокійно дивитись. Адже, коли умовно у вузі навчається майже 500 студентів у рік, а їх кількість зменшують до ледь більше 100 осіб, то зрозуміло, що для студентів та викладачів це серйозний дзвіночок шукати інше місце. А що таке університет без викладача та студента?”, – пояснив він.

З "Фейсбуку" Руслана Стефанчука

На думку Р.Стефанчука, триває мовчазне знищення комунального навчального закладу. Більше всього вражає позиція керівництва університету, яке на вчений раді заявляє, що не знає про таке рішення Акредитаційної комісії. Тоді виникає інше питання: або це керівництво не компетентне та не цікавиться майбутнім свого навчального закладу, або, ще гірше, вирішило приховати цю жахливу інформацію від колективу та студентів. Звичайно, в останнє вірити не хочиться.

“Діюче керівництво Хмельницького університету управління та права не піклується науково-педагогічними кадрами. Тільки за останній рік з вишу пішло десь п’ять докторів та кандидатів наук. У мене виникає запитанння: “Який нормальний ректор може дозволити, щоб з університету пішли професори та доктори наук? За ректора В. М. Олуйка науковий та кадровий потенціал збирався по крупинках. Вирощувались власні кадри у провідних наукових школах України. Проводились наукові заходи не “кілейного”, а міжнародного рівня. Кожного дня щось робилося, щоб завоювати авторитет серед навчальних закладів України.” – наголосив професор.

Р.Стефанчук заявив, що ситуація критична і врятувати ситуацію може тільки керівництво області, яке повинно здійснити “реанімаційні процедури щодо існування університету”.

Довідка НГП.  Хмельницький університет управління та права – вищий державний навчальний заклад, який створено постановою Кабінету Міністрів України № 606 від 4 серпня 1995 року. Заснований у 1992 році і є комунальною власністю Хмельницької обласної ради.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 67

 1. Невиліковні дебіли з манією величі. Та ти хоть лопни, а все рівно ущербний. Все рівно вас всіх під ніж пустять бо ви нікому ненужни.
  Твоя культура та освідченість в твоїх коментарях. Ректор твій алкаш. Прєподи убогі взяточніки. Ти нічим не краще таких самих дурачків. Можеш на мене тут скільки хочеш вилити своєї жолчі але на це мені насрать. Бо я знаю жизнь. А ти червяк книжковий крім свого закона нічого в жизні і не бачив.

  • Нема тут з ким говорити…

  • Ти зараз кажеш, що пізнала жізнь! Значить ти пізнала тільки свій шлях, чуже життя не можливо пізнати!
   По всім висловам, можна зрозуміти. що ти не навчалась у цьому вузі, і життя цього вузу не пізнала, і зараз робиш хибні аргументи, які є повністю пустими для пізнання. Тобто, що б ти не говорила, це все буде невірним, бо це пусте судження, ще й суб’єктивне…
   В твому висловлюванні, було знайдено кучу суперечливих моментів, спочатку ти кажеш одне, потім друге, що суперечить саме по собі….
   “А ти червяк книжковий крім свого закона нічого в жизні і не бачив.”
   Взагалі, якщо ти кажеш, що я червяк книжковий,значить я багато чого вчу і знаю, а те що про життя не бачив, помиляєшся, ти мене не знаєш і говориш такі аргументи, які можна звести під таке поняття як наклеп.
   Заміть, про тебе нічого не було сказано з мого боку поганого, тільки висновок, що ти не навчаєшся в цьому ВУЗі, коли з твоєї сторони було висловлено купу образливих слів…
   Нарахунок манії велічія, одне питання… А тут не замітила ти, що манія велічія тут тільки в тебе: Ви всі дибіли, бо там вчитесь, а я така хороша, бо не? Здається це манія велічія, а не те, що ти розумієш…

  • Наталя,ви хвора людина,лікуйтесь!

 2. Вона однозначно хвора. Уявляєте тисячі випускників, абсолютно різних незнайомих їй людей, які працюють, виховують діток, захищають людей в різних правоохоронних інстанціях, якась людина з роздутим почуттям власної значимості, просто обзиває та паскудить. Тисячі тих, кого ніколи не бачила. Говорить про корупцію при вступі, хоча в Україні 5 р. як ЗНО. Та у нас сотні діток сиріт та інвалідів випустилися. А рівень доходів тих, кого “позапихали” батьки видно відразу, бо переважна частина наших студентів живе в гуртожитку і одягається за стипендію (у нас до речі не лише юристів готують). До ЗНО сотні діток набирали по олімпіадах. В мене на курсі було 2/3 медалістів, які поступили без жодного блату. При цьому хлопці і настройках працювали, а дівчата листівки по місту роздавали під час навчання. Точно не “мажори” правда???? А зараз працюють на держслужбі, в банках, в приватному бізнесі. Нехай не за велику зарплату, але ніколи ще щастя в житті не вимірювалося грошима. А у Вас його напевно немає, тому і зла така. Може Вас колись хлопець з ХУУПу кинув, бо Ви абсолютно не адекватна відносно цього навч. закладу. Адекватна людина ніколи не буди так просто ображати тисячі людей, які здобули вищу освіту без хабарів та змогли гарно влаштуватися в житті. Надалі вважаю недоцільним продовжувати цю дискусію, бо нічого конструктивного тут бути не може.

 3. Що ж сказати…? Позиції сторін зрозумілі. Деякі студенти та викладачі на захисті університету, інші або допомагали руйнувати, або на іншей не здатні загалом. Будувався університет можливо і не зі святих намірів та розвивався він свято. Немало праці було закладено, ще більше пройдено порогів і мозкових скель можновладців. Що маємо на сьогодні – на вулиці 2013 рік, ще трохи буде16 випуск спеціалістів, відверто 60-70 % з яких справді здобули якісні знання правознавців, 30% інших або змінюють професію не почавши її, або надалі опираються на підтримку батьків. Всі інші заморочки, які були описані – це особисті питання “батьків і дітей” “вчителів та студентів”, а всі інші не вправі вести роздуми “ХТО ЩО ЧУВ”. ЗАкривайте тему базікань. Хочете допомогти – засукайте рукави, пишіть листи міністерству, якщо НІ – тихесенько замовкаємо і йде робити свої справи далі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.