3-й і 4-й енергоблоки ХАЕС будуть побудовані за найсучаснішими стандартами – представник “Росатому”

Третій і четвертий енергоблоки Хмельницької атомної електростанції відповідатимуть усім сучасним вимогам безпеки, екологічності та економічності.

Про це заявив генеральний представник Росатома в країнах Східної Європи та Україні, віце-президент компанії “Росатом Оверсіз” Олександр Мертен в інтерв’ю програмі “Про головне” в ефірі Першого національного телеканалу, пишуть “Українські новини”.

Представник “Росатому” зазначив, що проект розвитку Хмельницької АЕС реалізується “Росатомом” спільно з українськими контрагентами, що дасть змогу локалізувати підряди в Україні і створити нові робочі місця в атомній галузі. “Локалізація виробництва становитиме понад 50%” – підкреслив представник “Росатому”.

Відповідаючи на запитання про те, наскільки пропоновані “Росатомом” реакторні технології відповідають сучасним вимогам безпеки, Олександр Мертен зазначив, що запропоновані технології є абсолютно референтними.

“За аналогічною технологією ми будуємо енергоблоки в Росії, Індії та Китаї. Це – абсолютно референтний продукт, який враховує всі вимоги безпеки, в тому числі – постфукусімські”.

Будівництво 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС було призупинено в 1990 р. після введення Верховною Радою мораторію на будівництво нових АЕС в Україні.

У 2008 р. російська компанія “Атомбудекспорт” стала переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, запропонувавши проект реакторної установки типу ВВЕР-1000/В-392Б.

У 2010 р. уряди Росії та України домовилися про співробітництво з добудування 3 і 4 енергоблоків ХАЕС. Третій блок ХАЕС планується ввести в експлуатацію в 2018 році, четвертий – в 2020-му.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.