Нагнути, залякати – це методи роботи Нетішинської влади

Завдяки довірі виборців нашого мі­ста у 2010 році до місцевого парламен­ту прийшло 13 депутатів від “Фронту змін”. Сьогодні фракція “ФЗ” нара­ховує лише вісім обранців. Але на цьо­му полювання на наших партійців не закінчилося. Різні методи “роботи” випробовує на депутатах нинішня вер­хівка влади. Одних залякує, на інших тисне, одним дає за покірність посади, в інших “за непослух” їх забирає. І про­цес цей безперервний.

З призначенням П.Скакуна вико­нуючим обов’язки першого заступни­ка міського голови розпочалися нові методи тиску. Цього разу взялися за бізнес. Першими зазнали поневірянь підприємці, які є депутатами міської ради. Насамперед атаку зосередили на мені та на депутатові від “Фронту змін” В.Козубському. Мені було відмовле­но у продовженні договору оренди мі- німаркету “Наш край”, а В.Козубсь­кому – в продовженні договору орен­ди земельної ділянки піц кафе “Шарм”. Підстав відмови названо не було: не хочуть продовжувати, та й годі!

На останній 34 сесії міської ради В.Козубському вдалося відстояти кла­поть землі під своїм закладом. Із “Нашим краєм”, власником якого я яв­ляюсь, ситуація складніша. Договір оренди, який щороку автоматично пролонгується, якщо з боку орендаря не зафіксовано порушень, мав би про­довжити керівник Торгового центру О.Вознюк. Якщо ж зрадник О.Вознюк, ганебно виключений з партії “Фронт змін”, без будь-яких на те підстав не продовжив договір оренди, зобов’язати його це зробити мали б де­путати міської ради, прийнявши на сесії відповідне рішення.

Але з боку депу­татів з цього приводу спостерігаємо ли­ше вперте мовчання. На боці Вознюка і виконавча влада в особі П.Скакуна. Чому в.о. першого заступника кришує керівника Торгового центру, збагнути важко, адже Павло Степанович – не далека від бізнесу людина, як і я та ба­гато інших підприємців, він розпочи­нав свій бізнес у 90-х роках і, сподіва­юсь, добре пам’ятає, якнелегко зароб­лялися перші підприємницькі гроші.

Той факт, що я та В.Козубський – з “Фронту змін”, а П.Скакун з провладної Партії регіонів не мав би бути причиною даного тиску. Ми, як пар­тійні опоненти, маємо доносити виборцям свої позиції діями, виступами в пресі й на телебаченні, критикою та ін., нате ми й політики, і основне наше завдання- відстоювати інтереси своїх виборців та всієї громади. Але бачимо протилежне: чиновники шукають у кожного з нас вразливе місце, як от бізнес. Іншим депутатам погрожують звільненням з роботи або перешкод­жають кар’єрному зростанню.

(зліва направо): губернатор Хмельниччини Василь Ядуха і господар Нетішина Павло Скакун. Фото прес-служби Хмельницької обласної організації Партії регіонів

Та не тільки з неугодними парламен­тарями місцева влада чинить розпра­ву. Секретар міської ради М.Степаненко, прикриваючись депутатами, які насправді до таких дій непричетні, відмовив у продовженні договорів оренди земельних ділянок під павільйонами на “Зеленомуринку” п’ятьом підприємцям. Мотивація – мало пла­тять оренди. Хоча, насправді, сплачу­ють вони, як і за всі павільйони по міс­ту – 10 відсотків від вартості землі. Якщо чиновники рахують, що під­приємці ринку мають платити більше, то варто було б спершу прийняти відпо­відне рішення, що стосується зонуван­ня території, як це роблять в інших містах, де периферія платить менше, центр – більше І Т.Д., тоді ніхто не буде проти, бо це дійсно один із способів наповнення бюджету, але робитися це має цивілізовано, а не методом наги­бу, мовляв, компенсуйте нашу “хотілку” – підняття оренди.

Врешті-решт, у таких випадках має бути діалог, а за ним – послідовні дії влади, а не написаний на аркуші па­перу одноосібно прийнятий вердикт: “Міська рада не має наміру продов­жувати з вами договір оренди”. Листи такого змісту, надіслані М.Степанен- ком від імені міської ради не що інше, як перевищення секретарем наданих йому повноважень або ж чиновниць­кий “беспредєл”, який повільно, але впевнено добирається до Нетішина з Донецька.

Не враховують чиновники й того, що кожен павільйон годує, як мінімум, 3-4 сім’ї, в числі яких родина власни­ка та наймані працівники.

Але попри все, у мене, як депутата, і як пересічного мешканця нашого міста є надія, що представники влади припи­нять бандитські методи керування, зай­муться наповненням бюджету цивілі­зованим шляхом, вирішенням госпо­дарських проблем Нетішина, а не снуватимуть павутину підступу й розбрату.

 

Валерій Преподобний,

депутат Нетішинської міської ради від “Фронту змін”,

газета Пост громадського контролю.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.