Повторні вибори у п’яти мажоритарних округах можуть відбутися у лютому 2013 року – ДОКУМЕНТ

Повторні вибори пройдуть в Україні, згідно з законопроектом регіонала Олександра Козуба, вже в лютому.

Відповідний законопроект на сайті Ради з’явився 13 листопада.

Законопроект про внесення змін до закону “Про вибори народних депутатів ” передбачає, що повторні вибори в одномандатному окрузі призначаються не пізніш як через тридцять днів від дня рішення про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому. А відбудуться вони в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування Центральною виборчою комісією рішення про їх призначення.

 

ПРОЕКТ

Вноситься народним депутатом України

О. КОЗУБОМ

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

 

“Про внесення змін до Закону України “Про вибори

народних депутатів України” (щодо повторних виборів

народних депутатів України в одномандатних виборчих округах)”

 

З метою забезпечення реалізації громадянами України своїх конституційних прав на участь в управлінні державними справами, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

 

1. Внести до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 10 – 11, ст. 73) такі зміни:

 

1) у частині четвертій статті 15 слова “такими, що не відбулися, або” замінити словами “такими, що не відбулися, або у разі неможливості достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі, або”;

 

2) перше речення частини п’ятої статті 16 після слів “прийняття Центральною виборчою комісією рішення” доповнити словами “про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі або”;

 

3) у частині першій статті 104 слова “такими, що не відбулися, або” замінити словами “такими, що не відбулися, або у разі неможливості достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі, або”.

 

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

Голова Верховної Ради

   України                                                          В.ЛИТВИН

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (щодо повторних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах)”

Чинна редакція

Редакція з урахуванням запропонованих змін

Стаття 15. Види виборів депутатів та порядок їх призначення Стаття 15. Види виборів депутатів та порядок їх призначення
………

4. Повторні вибори депутата призначаються в одномандатному окрузі Центральною виборчою комісією у разі визнання виборів депутатів в цьому окрузі такими, що не відбулися, або якщо особа після її обрання не набула депутатського мандата в порядку, встановленому цим Законом.

 


………

………

4. Повторні вибори депутата призначаються в одномандатному окрузі Центральною виборчою комісією у разі визнання виборів депутатів в цьому окрузі такими, що не відбулися, або у разі неможливості достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі, або якщо особа після її обрання не набула депутатського мандата в порядку, встановленому цим Законом.

………

Стаття 16. Строки проведення виборів Стаття 16. Строки проведення виборів
………

5. Повторні вибори в одномандатному окрузі призначаються не пізніш як через тридцять днів від дня визнання виборів такими, що не відбулися, або прийняття Центральною виборчою комісією рішення про визнання обраної особи такою, що не набула депутатського мандата. Повторні вибори відбуваються в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування Центральною виборчою комісією рішення про їх призначення. Виборчий процес повторних виборів депутатів починається з дня, наступного після дня опублікування рішення Центральної виборчої комісії про їх призначення.

 


………

 

………

5. Повторні вибори в одномандатному окрузі призначаються не пізніш як через тридцять днів від дня визнання виборів такими, що не відбулися, або прийняття Центральною виборчою комісією рішення про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі або про визнання обраної особи такою, що не набула депутатського мандата. Повторні вибори відбуваються в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування Центральною виборчою комісією рішення про їх призначення. Виборчий процес повторних виборів депутатів починається з дня, наступного після дня опублікування рішення Центральної виборчої комісії про їх призначення.

………

 

Стаття 104. Повторні вибори Стаття 104. Повторні вибори
 

1. Повторні вибори проводяться в одномандатному окрузі у випадку, коли вибори у відповідному одномандатному окрузі визнані такими, що не відбулися, або якщо особа після її обрання не набула депутатського мандата у порядку, встановленому цим Законом.

 

 

 

………

 

 

1. Повторні вибори проводяться в одномандатному окрузі у випадку, коли вибори у відповідному одномандатному окрузі визнані такими, що не відбулися, або у разі неможливості достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі, або якщо особа після її обрання не набула депутатського мандата у порядку, встановленому цим Законом.

………

 

Нагадаємо, що 28 жовтня 2012 року відбулося голосування на чергових виборах народних депутатів України. Але підрахунок голосів наштовхнувся на ряд проблем в окремих округах.

В підсумку Центвиборчком відмовився встановлювати результати в 94-му, 132, 194, 197, та 223 округах. Ці округи суттєво зіпсували репутацію влади, яка гарантувала, що проведе чесні і прозорі вибори. Скандал в Первомайську (132 округ), де у опозиціонера Корнацького на очах усієї країни відібрали перемогу з допомогою «Беркуту», чудеса в Обухові (95 округ), де одіозна регіонала Засуха просто відсудила перемогу у опозиціонера Романюка, та 10-денний підрахунок голосів в столичному 223-му окрузі, де кандидат Пилипишин наполегливо «вигризав» собі перемогу у свободівця Левченка стали фінальною не надто привабливою ілюстрацією всієї виборчої кампанії.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.