Влада Кам’янця-Подільського відновлює земельні торги для орендарів

Влада Кам’янця-Подільського вирішили відновити земельні аукціони. Їх проведення було заморожено ще на початку 2010 р., після затвердження нового Земельного кодексу.

Як розповіли виданню “Ділова столиця” в місцевому управлінні Держкомзему, на найближчі торги, намічені на початок наступного року, виставлять 19 вільних від забудови наділів у різних районах населеного пункту.

Кілька з них призначені для будівництва житла і промислових підприємств, але левова частка ділянок виділена під зведення комерційної нерухомості (готелів, супермаркетів і торгових центрів).

Місце розташування, площа наділів і їх стартову ціну чиновники поки не називають. В управлінні Держкомзему лише відзначили, що зараз їх працівники готують необхідну документацію. Зате повідомили, що всі ділянки передадуть потенційним інвесторам в оренду, право якої і буде розіграно на торгах. Продавати ж землю місцева влада не збираються.

“Охочих придбати наділи в місті досить багато. Але нам вигідніше здавати їх в оренду і отримувати стабільний дохід. Купити пропонуємо тільки ті ділянки, на яких уже розташована будівля. Причому в цьому випадку земля оцінюється дорожче, ніж вільний від забудови надів”, – розповіли “ДС” в міськраді.

Торги на право оренди землі муніципалітет має намір проводити за новими правилами, затвердити які планується до кінця року. Оприлюднений на сайті міської ради проект цього документа вимагає від Держкомзему оголошувати про дату аукціону не раніше, ніж за 90 днів, і не пізніше, ніж за 30 днів до дати його проведення.

Від потенційних учасників, крім заяви, потрібно надати в мерію виписку з Єдиного держреєстру підприємств і підприємців, документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків, а також вказати прізвище, ім’я та реєстраційний номер облікової картки платника податку або надати копію паспорта та ідентифікаційного коду (для фізичних осіб).

Президент асоціації “Земельний союз України” Андрій Кошиль вважає, що необхідності в затвердженні даного регуляторного акта на місцевому рівні немає, так як процедура проведення земельних аукціонів детально прописана у Земельному кодексі України.

До того ж правила, розроблені в Кам’янець-Подільському, містять спірні пункти, такі як перегляд орендної ставки після введення об’єкта в експлуатацію. Тому підприємці зможуть оскаржити результати торгів в суді.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.