У Симчишина на земельний аукціон відправили ділянку разом з людьми. Останні вимагають справедливості

Понад 200 хмельничан, які близько сорок років обробляють земельну ділянку на вулиці Прибузька, 65, опинилися у юридичній вилці. З одного боку, їхню ділянку (знаходиться у комунальній власності) загальною площею 2,6 га міська влада виставила на земельний аукціон, що запланований на 28-29 квітня.

Фото НГП

Фото НГП

З іншого – вказані ділянки кілька десятків років тому керівництво Хмельницького цукрового заводу роздало людям для обробітку. Адже раніше тут розташовувалися заводські відстійники.

Нині мешканці обурені і вимагають справедливості.

DSC_0329

 

“Попередні керівники міста нас не зачіпали. Зокрема, покійний Чекман визнавав, що це – наша земля. Тут кожен має по одній-дві сотці, де вирощуємо городні культури. Про аукціон нам повідомили наприкінці березня, коли вже городи були посаджені. Прийшли, забили відповідні таблички. Навіть прибув представник фірми, яка тут нібито господарюватиме. Дивно, аукціону ще не було, а господар вже є”, – розповідає один із користувачів землі.

Ділянки з городиною, яку відправили на аукціон. Фото НГП

Ділянки з городиною, яку відправили на аукціон. Фото НГП

 

Мова йде про ТОВ “Грасс” (Хмельницький), яке спеціалізується на виробництві гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари. За даними сайту “Youcontrol”, підприємство заснували хмельничани Ігор Хріпков і Михайло Скоропад. Останній є теперішнім керівником ТОВ.

Натомість спілкувався з тамтешніми людьми представник ТОВ “Грасс” Микола Скоропад, який і залишив свої контактні дані.

“Ми ходили до Симчишина (міський голова – НГП) і просили його надалі дозволити користуватися цією землею. А він сказав, що треба виїхати на місце і подивитися. Приїхав його заступник Андрій Бондаренко, який повідомив, що земля виставляється на аукціон”, – зауважила одна з хмельничан.

Люди попереджають: якщо їх не почує влада, готуватимуть акції-протесту та заблокують допуск потенційного переможця аукціону до земельної ділянки.

За інформацією Державного земельного кадастру, земельна ділянка на вулиці Прибузька, 65 (кадастровий номер 6810100000:04:004:0151) має цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (код 11.02). Також кадастр вказує, що земля знаходиться в оренді ПП “Кова” (Хмельницький).

zemzem2

“Незалежний громадський портал” зв’язався з керівником ПП “Кова” Михайлом Гриськовим, який спростував цю інформацію, заявивши, що його фірма немає стосунку до цієї ділянки.

Крім цього, План зонування на Прибузькій, 65 передбачає три складові: Вторинна зона ділової, громадської та комерційної активності районного значення (Ц-2); Зона зелених насаджень загального користування (Р-2); Зона земель водного фонду (Р-4).

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 40

 1. ця земельна ділянка виставлялася на аукціони вже 2 рази в 2009 році і в 2013 році, але її ніхто не купував.

 2. 2,6 га і 200 людей. Це в кожного по 1,3 сотки. Що це за городи? Відро картоплі не посадиш.

 3. і взагалі.. шо то за городи в центрі міста ? валіть в село беріть по 2 га поля і сидіть там шо хочете ) агрономи **я, село занепадає а вони тут зі своїми городами…

  • Ці городи далеко не в центрі міста. “Валити” в село цим людям немає потреби, бо практично всі вони – корінні мешканці Хмельницького, на відміну від деяких “будівельників”. Отримали цю землю як працівники від цукрового заводу, а не від міської влади, не їй цю землю і відбирати. Ваша неповага до звичайних людей, які на невеличкому клаптику землі намагаються виростити бодай щось, щоб прогодувати сім’ю, свідчить про невихованість та “бидлізм”. Ви самі давно з села в місто переїхали?

 4. Ну что! Хотели уебк..в из свободы? Вот и получили. Это только начало. Можно было посмотреть на Львов, Тернополь и Франковск. Там этих рагулей всегда при власти было до 90%.

 5. В цій ситуації є ряд проблем:
  1) Рішення про продаж не добавить популярності Симчишину, оскільки городи на вказаній земельній ділянці тримають мешканці цілого району вулиці Заводської або їх родичі. Всі вони свого часу отримали ці ділянки від цукрового заводу, як працівники, а не від міської влади.
  2) Городи безпосередньо сусідять з долиною річки Південний Буг. Наскільки правомірно влаштовувати доволі брудне виробництво поблизу головної водної артерії міста – питання доволі суперечливе.
  3) Продаж землі поблизу Південного Бугу останнім часом набув масового характеру – розпочалось з Епіцентру та Оазису, потім автосалони на Свободи, зараз перегородили ділянку навпроти Палацу творчості на Прибузькій. На Старокостянтинівському будуют будинки. Торгівля, забудова, тепер вже і промисловість… А де ж рекреаційні ділянки для людей? Де відпочивати мешканцям міста? Тікати “в село” чи “в ліс” не всі мають змоги, адже для цього потрібен власний транспорт
  4) Городи для багатьох – шанс вижити в непростий час. Люди, які обробляють цю землю – далеко не самі заможні і потребують соціального захисту. Вони нічого не просять у влади, бо давно звикли не сподіватись на неї. Лише не забирайте в них останнє. Але Симчишин досить швидко забув передвиборні обіцянки – створення нових робоих місць це добре, та в першу чергу виграє ТОВ “Грасс” та його власники, а не прості робітники. Думаю, що за бажання вони б могли знайти під будівництво іншу ділянку, менш конфліктну та більш пристосовану для промисловості.

  • В Грасса середня зарплата 4,5 тисяч гривень. То може хай 120 людей мають роботу. Від Бугу там 150 метрів.

   • Від Бугу там є і 150 метрів, і 20 метрів. По вашому, якщо норми дотримані, то можна будувати завод і поблизу Палацу Творчості на Прибузькій. Там теж 150 метрів до Бугу.

 6. З такою логікою в нас не збудували б Виставку і Озерну, бо там колись також грядки і городи були.
  Як можна виставити з людьми, якщо ні в кого немає жодного документа. Я хочу город на майдані. Дайте мені. Ато пожаліюся Тараненку.

  • Всі корінні проскурівчани знають, що Виставку свого часу будували на захороненнях, Озерну – на колишньому полігоні, не прилаштованому для забудови. Одночасно півміста залишається зайнятою військовими частинами, Думки мешканців і тоді і зараз ніхто не питав. Принаймні Радянській владі вистачило розуму не робити цього в заплаві річки, там де зараз Епіцентр та Набережний квартал, Ліга-2 і чергова висотка від Будальянсу.

  • Що стосується городу на Майдані. Скажіть, а ваші предки володіли цією земельною ділянкою чи вона була їм надана царською владою за особливі заслуги. Тоді б Ви могли хоча б про щось сперечатись. Люди отримали ці ділянки в користування від цукрового заводу і крапка. Так само як на іншому березі зі сторони Лезнева городи від міської влади отимували пенсіонери. Нехай міська влада спочатку вивчить це питання, а вже потім приймає рішення про аукціон

 7. 1. В одном точно уверен – случись эта ситуация 2 года назад, Симчишин и ко стали на захист этих бедных людей(200 душ это не хухры мухры) и гневно, ганьбили бы кляту владу яка хоче людей в такий важкий час зовсим заморити голодом.
  И правильно было подмеченно-аукционн еще не прошёл, а уже есть “власник”. Значит есть договорняк(не за красивые глаза, не за слава Украине)

  • Тобі вже три рази написали: ця земельна ділянка вже 2 рази виставлялася на аукціон. Ще в 2011 році. Не було покупців. Не будь тупим. Не бреши.

  • Де на 2 на можна помістити 200га городів? Це по сотці. На сотці нічого не посадиш.

  • Однозначно. Хмельничани Симчишину потрібні були щоб добратися до влади. А тепер йому чхати на бідовий народ. Йому треба своїх посіпак нагодувати і собі заробити на вибори до Верхової ради. Люди, прозрійте, “нацики” нам не допоможуть. Скажуть – “документів нема, заводу небуло, городи малі”. Вони страшні в своїй молодості і всіх старших вважають “шкідниками з совка”.

   • правильно – треба городи і хай будуть городи, знести всі фабрики ы заводи та роздати людям під городи.

 8. звідки інформація що на Прибужській ТОВ “Грасс” має будуватись ?? виглядає дуже правдоподібно, оскільки ходили чутки шо їхня база має будуватись на сусідній ділянці по Довженка, там де будується зараз ЖК Сімейний, але оскільки керівництво міста вирішило шо доцільніше там збудувати не виробничі корпуса а житло, то це виглядає свого роду як “компенсація” ТОВ “Грасс за доставлені незручності…

 9. земельна мафія нова

 10. людям.Стаття 119 Земельного кодексу Украини.Набуття права на земельну ділянку за давністю користування (набувальна давність)1.громадяни які добросовістно відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років але не мають документів які б свідчили про наявність у них прав на цю земельнуділянку можуть звернутись до державноі влади або місцевого самоврядування (міськвиконком) з клопотанням про передачу ділянки у власність або надання у користування.Розмір ділянки встановлюється у межі норм визначених цим кодексом.

 11. Всіх небайдужих громадян незалежних журналістів Хмельницького хто вірить в спрведлівість просимо приєднатись до акціі протесту 28 квітня 2016 року о 10 годині біля міськвиконкому оплоту земельноі мафіі де мають намір проводити ганебний антінародний земельний аукціон.Акція громадська (партіі не запрошуються тітушки також) Просимо воінів АТО підтримати і захистити своіх батьків дідусів бабусів простих людей від слуг народу.Якщо і віддамо цю землю то тількі ВАМ

  • дурень, аукціон буде в товарній біржі. в міській раді аукціонів не проводять.

 12. так що ніякоі юридичноі вілки немає земля користувачів іхня і без документів. А є деребан договорняк корупция одно слово земельна мафія.

 13. район цукрового заводу один з найстаріших районів міста заснован в 1890 році а може і раніше.Проживають в основному корені жителі.200 земельних ділянок по 1.2 сотки площа 260 соток те що хочуть отжать.В кожній родині в середньому по 3-4 дорослих людини а де і 5-6 нерахуя дітей.Арифметика пупкина 200 ділянок множимо на 4 дорівнює 800 людей дорослого віку с правом голосу.Незабуваемо про дорослих дітей які проживають окремо. В основному пенсіонери с пенсієй 949-1300 гривень.

 14. аноніму 21.52 сам дурень земельний аукціон 28.04.2016 в актовому залі міськоі ради 6 лотів о 11 годині не вводи людей в оману партійний щур

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.