25 жовтня відбувся аукціон з продажу земельної ділянки площею 3 га у Нетішині, навколо якої вже не один місяць точаться суперечки. Про це повідомила Нетішинська міська рада.
Від продажу земельної ділянки не вдалося отримати очікуваної суми від аукціону, зауважив міський голова Нетішина Олександр Супрунюк. Він вважає, що все це завдяки Нетішинській Самообороні, яка намагалася всілякими способами перешкодити проведенню цього конкурсу. «Кілька депутатів і окремі особи, які чомусь були зацікавлені, щоб у місті нічого не розвивалося і не будувалося, вирішили, що вони мають більше прав і повноважень, ніж решта депутатів міської ради. Як відомо, раніше в місті земельні ділянки отримували безкоштовно депутати, наближені до них або чиновники, які потім ці земельні ділянки перепродавали для забудовника, і гроші, замість того, щоб іти в місцевий бюджет, потрапляли в кишені окремих осіб. Можливо, і у них виникло таке бажання, що неохоче голосували за дане питання», – додав О.Супрунюк.
Міський голова переконаний, що проведення аукціону – це велике досягнення, бо, мабуть, за всю історію нашого міста воно все-таки отримає на розвиток 4 млн. грн. від продажу земельної ділянки. Але ми, мовляв, могли б поповнити міську казну максимум як на 8 млн. грн. За словами мера, крім Олександра Миклуша, було ще 4 забудовники, які бажали долучитися до аукціону. Але судова тяганина відлякала інвесторів, хоча аукціон проводився правомірно. «Суд першої інстанції міська рада виграла. Вінницький арбітражний суд зняв заборону на проведення будь-яких дій щодо даної ділянки. Наразі залишився той інвестор, якого звинувачували в тому, що йому «підігрують». Виходить, що ті, що воювали, щоб в даному конкурсі одній особі не було жодної преференції, зазначив О.Супрунюк, допомогли саме їй дешево забрати цю земельну ділянку. « Це такі союзники? Такі гібридні союзники – не краще гібридних ворогів. Немає терпцю два роки відбиватися від таких нападок. Негласно декларують, нібито союзники, ніби допомагають, а насправді систематично дискредитують і перешкоджають розвитку міста», – заявив міський голова.
Щодо теми курганів, то, відповідно до законодавства, було дотримано всіх процедур: звернулися до комісії з питань охорони культурної спадщини, яка надала всі необхідні документи. У них, зокрема, чітко прописано: у разі, якщо забудовник має щось робити на території, де безпосередньо розташовані кургани, він зобов’язаний найняти фахівців і провести розкопки. Якщо будуть знайдені якісь історичні знахідки, вони будуть передані в музей. А на тому місці можна буде вести будівництво. Якщо ж буде знайдено кам’яну стіну, залишки якогось укріплення, язичницьке святилище і т. ін., тоді ця територія (а це 0, 3 га) буде огороджена. Решту території земельної ділянки, про яку йде мова, можна забудовувати.
Вже наступного дня після аукціону, за словами мера, забудовник мав внести кошти, а це близько 4 млн. грн. в місцевий бюджет. Якщо депутати підтримають відповідне рішення, то частину цих коштів спрямують на відновлення зелених насаджень у місті, на благоустрій міського ринку, а близько 3 млн. грн. піде на реалізацію програми будівництва доступного житла для працівників бюджетної сфери.
Схожі матеріали:
- У Симчишина на земельний аукціон відправили ділянку разом з людьми. Останні вимагають справедливості
- Земельний аукціон або Що приховано під гарною назвою
- На аукціоні в м. Славуті продали першу казарму
- Олімпійський чемпіон з Хмельниччини виставив на аукціон свої медалі
- У Хмельницькому мають намір виставити на торги чотири земельні ділянки