Заміна голови ОВК по 193 округу: гра у піджмурки

Центральна виборча комісія відмовила у задоволені подання членів окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 про заміну голови цієї комісії Білоуса Павла Леонідовича (фракція “Блок Юлії Тимошенко” – “Батьківщина”).

Відповідну постанову ЦВК ухвалила 8 вересня.

До Центральної виборчої комісії 5 вересня 2012 року надійшло подання членів окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 про заміну голови цієї комісії Павла Білоуса. Крім того, 6 вересня 2012 року надійшло доповнення до вказаного подання з актами про виявлення порушень Закону України “Про вибори народних депутатів України”.

Як з’ясувало ЦВК, надіслане подання про заміну голови окружної виборчої комісії  не містить печатки цієї комісії, а також підпису голови, заступника голови або головуючого на відповідному засіданні виборчої комісії. Натомість вказане подання підписано секретарем окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 Тарнавською О.А. (“Єдина Родина”) та одинадцятьма членами цієї комісії.

Крім того, до подання про заміну голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 Білоуса П.Л. не додано рішень цієї комісії про невиконання ним покладених на нього обов’язків.

Таким чином, подання про заміну голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 Білоуса П.Л. оформлено без дотримання вимог законодавства, говориться у постанові ЦВК.

Разом з тим, постановою Центральної виборчої комісії від 7 вересня 2012 року № 817 достроково припинено повноваження Білоуса П.Л. як члена окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 у зв’язку із внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу цієї виборчої комісії, та призначено головою окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 Мазурик Н.Г.

Отже, у Центральної виборчої комісії відсутні правові підстави для задоволення подання членів окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 193 про заміну голови цієї комісії.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.