У Кам’янці-Подільському візьмуться за історичну пам’ятку “Новозахідна башта”, що зруйнувалася торік

У Кам’янці-Подільському до кінця року влада планує відремонтувати історичну пам’ятку “Новозахідна башта” на території історико-архітектурного заповідника “Стара фортеця”, яка зазнала пошкоджень минулого року.

Про це зазначив журналістам на брифінгу заступник міського голови Василь Сукач, повідомляє місцева газета “Фортеця”.

Чиновник розповів, що уся проектно-кошторисна документація вже готова. “Тендер із виконання  робіт проводить область і після нього буде виділена необхідна сума коштів на реконструкцію Західної вежі”, – сказав він.

В. Сукач наголосив, що у договорі із фірмою-реставратором був прописаний пункт про те, що у разі неякісного виконання робіт компанія відшкодовуватиме збитки за власний кошт. Завершити відбудову башти планують цього року.

Він також зауважив, що після реставрації вежа матиме інший вигляд. Зокрема, планують збудувати дах, якого досі не було. Він дозволить запобігти накопиченню води (нагадаємо, що саме це не врахували при попередній реставрації).

Окрім цього, наразі проводяться ремонтні роботи на Північному дворику.

‘На цьому об’єкті буде освоєно 147 тисяч гривень. Там вже висипаний щебінь та пісок. Хочемо замінити гнилу трубу, але при цьому нічого не зруйнувати”, – пояснив посадовець.

Як повідомлялося, 1 серпня минулого року близько 17:00 внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру та дощу – зруйнована історична пам’ятка “Новозахідна башта” на території історико-архітектурного заповідника “Стара фортеця” у Кам`янці-Подільському Хмельницької області.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив першому віце-прем’єр-міністрові Андрію Клюєву і міністрові фінансів Федору Ярошенку забезпечити відновлення Кам’янець-Подільської фортеці. Виділення коштів для реставраційних робіт заплановано з Резервного фонду державного бюджету.

За даними міського голови Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича, вартість реставраційних робіт становить 3 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.