ГПУ перевірить, скільки платилося хмельницькому “Беркуту” під час Євромайдану

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України отримав дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області.

Про це свідчить ухвала Печерського районного суду Києва від 3 лютого.

Метою перевірки є з’ясування законності, наявності достатніх підстав для виплати заробітної плати, грошового забезпечення, премій, заохочень, матеріальних допомог, коштів на відрядження та інших грошових виплат, а також з метою встановлення їх розміру та кола осіб, які їх отримували з числа співробітників УМВС України в Хмельницькій області.

Зокрема, Генпрокуратура дослідить розміри виплат заробітної плати, матеріальної допомоги, премій, доплат, надбавок, гарантійних і компенсаційних виплат співробітникам спецпідрозділів «Беркут» МОП «Беркут» МВС України, які були відрядженні до Києва з 1 січня 2013 року до 1 червня 2014 року.

Також ГПУ цікавить інформація про фонди, які були створенні та діяли при УМВС України в Хмельницькій області протягом 2010-2014 року, у тому числі рух коштів на рахунки благодійних та інших фондів, з якими мало співробітництво УМВС.

Саму ж перевірку на вимогу ГПУ здійснять інспектори Державної аудиторської служби України та її міжрегіональні територіальні органи.

Перевірка главку Хмельниччини відбувається у кримінального провадження зі зловживання владою службовими особами Департаменту громадської безпеки МВС.  Слідство стверджує, що протягом грудня 2013 року – лютого 2014 року Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та інші високопосадовці направили від 10 млн. до 12 млн. грн. співробітникам спецпідрозділів «Беркут» на протидію протестним акціям, у тому числі вчинення дій, пов’язаних із силовим розгоном учасників акції протесту, застосуванням працівниками правоохоронних органів надмірної сили до протестувальників.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.