“Ультрасервіс” через суд відновив право на скандальне майно, яке мін’юстівці з порушенням скасували

Приватне підприємство “Ультрасервіс” (Хмельницький) через суд скасувало висновок Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України від 20.05.2016 та наказ Мін’юсту від 08.06.2016 №1634/5 “Про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень”.

Таке рішення виніс Хмельницький окружний адміністративний суд від 25 серпня.

Суть спору полягав у тому, що Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України 20 травня розглянула скаргу Хмельницької міськради. Остання наполягала на скасувані державної реєстрації права приватної власності на незавершене будівництво бази відпочинку та літнього торгівельного майданчика на вул. Нижній Береговій 2/4Б за ПП «Ультрасервіс».

Аргументом місцева влада навела те, що рішення виконкому від 1995 року було надано дозвіл на проведення проектно-розвідувальних робіт та дозвіл на будівництво для КП «Хмельницький міський молочний завод» на вул. Нижній Береговій 2/4Б.

Тим часом мін’юстівці, без заслуховування іншої сторони – “Ультрасервіс”, винесли рішення на користь міськради, скасувавши держреєстрацію прав власності на недобудований будинок біля річки Південний Буг для цієї ПП.

Суд визнав, що Колегія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мін’юсту порушила європейську практику «належного урядування». Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб  (“Беєлер проти Італії”, “Онер’їлдіз проти Туреччини”, “Megadat.com S.r.l. проти Молдови”, “Москаль проти Польщі”).

Зокрема, на державні органи покладено обов’язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (“Лелас проти Хорватії” від 20.05.2010, і “Тошкуце та інші проти Румунії” від 25.11.2008) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (“Онер’їлдіз проти Туреччини”, та “Беєлер проти Італії”).

Як писав НГП, Господарський суд Хмельницької області 25 квітня 2016 року зобов’язав знести самочинно побудоване незавершене будівництво бази відпочинку із поліпшеними апартаментами та кімнатами гуртожиткового типу на вул.Нижній Береговій, 2/4Б у Хмельницькому за рахунок приватного підприємства “Ультрасервіс”. Колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду скасувала це рішення.

Довідка НГП. 27 січня ц.р. Хмельницька міська рада відмовилася від поновлення договору оренди землі ПП “Ультрасервіс”, що на вулиці Нижня Берегова, 2/4-Б площею 3800 кв. м.

Прокуратура Хмельницької області виявила факт зловживання службовим становищем посадовими особами управління архітектури і містобудування Хмельницької міської ради, реєстраційної служби міськрайонного управління юстиції в інтересах приватного підприємства, що спричинило тяжкі наслідки державі.

За даними Єдиного державного реєстру, заснивником і бенефіціаром ПП “Ультрасервіс” виступає Ольга Плейзор з Хмельницького.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.