Суд зобов’язав забудовника ПП “Ультрасервіс” знести п’ятиповерхівку біля Південного Бугу

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 25 квітня задоволено позов Хмельницької міської ради до приватного підприємства «Ультрасервіс» про знесення самочинно побудованого незавершеного будівництва бази відпочинку на вул. Нижня Берегова, 2/4 Б у м. Хмельницький.

Фото НГП

Фото НГП

Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, цим же рішенням зобов’язано приватне підприємство знести цю недобудову за власний кошт.

Крім того, прокуратура Хмельницької області у межах передбачених чинним законодавством повноважень в інтересах держави звернулась у господарський суд ще з одним позовом до Хмельницької міської ради та ПП «Ультрасервіс».

Позовні вимоги: визнати недійсними рішення сесії міської ради про надання ПП «Ультрасервіс» в оренду земельної ділянки водного фонду площею 3800 кв. м на вул. Нижня Берегова, 2/4 Б у м. Хмельницький під незавершене будівництво бази відпочинку і літнього торгівельного майданчика та укладений на його підставі договір оренди цієї земельної ділянки, а також зобов’язати приватне підприємство повернути вказані землі в комунальну власність у попередньому стані.

Зазначені рішення і договір оренди лягли в основу початку сумнозвісного будівництва та є незаконними, оскільки спірна земельна ділянка належить до земель водного фонду і має особливий правовий режим. У межах таких земель забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів. А ті споруди, які не відповідають цільовому призначенню, підлягають обов’язковому винесенню з прибережних захисних смуг.

Крім того, надання в оренду цієї земельної ділянки відбулося без проведення аукціону на підставі біржової угоди про купівлю-продаж на ній нібито об’єкта незавершеного будівництва, хоча фактично приватним підприємством «Ультрасервіс» було придбано  будівельні матеріали.

Як зазначалося раніше, слідчим управлінням ГУНП у Хмельницькій області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване прокуратурою області за ч.2 ст.364 та ч.2 ст. 366 КК України за фактом  зловживання службовим становищем посадовими особами управління архітектури і містобудування Хмельницької міської ради, реєстраційної служби міськрайонного управління юстиції в інтересах приватного підприємства, що спричинило тяжкі наслідки державі.

Ці наслідки полягають у незаконній забудові прибережної смуги річки Південний Буг. Ринкова вартість безпідставно наданої у власність ПП «Ультрасервіс»  земельної ділянки становить понад 2 млн гривень.

Довідка НГП. 27 січня ц.р. Хмельницька міська рада відмовилася від поновлення договору оренди землі ПП “Ультрасервіс”, що на вулиці Нижня Берегова, 2/4-Б площею 3800 кв. м.

Прокуратура Хмельницької області виявила факт зловживання службовим становищем посадовими особами управління архітектури і містобудування Хмельницької міської ради, реєстраційної служби міськрайонного управління юстиції в інтересах приватного підприємства, що спричинило тяжкі наслідки державі.

За даними Єдиного державного реєстру, заснивником і бенефіціаром ПП “Ультрасервіс” виступає Ольга Плейзор з Хмельницького.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 19

 1. Нарешті лід тронувся, панове.

 2. Ну що?
  Де нитіки і жирні тролі, що раніше писали, що міська рада зливає справу, бабло все вирішило, Симчишин здувся?

  • Першу інстанцію виграли. це здорово і респект меру, але буде ще апеляція, в іншому місті. Хто зна як там навирішують судді.

   • До чого тут мер? Юристи разом з прокуратурою зробили свою професіональну справу. Хоч яксь від них польза.

    • мер все це розпочав і довів до першої перемоги

     • Фігня це все
      По Подільській свічку біля поліклініки до сьогодні зносять

     • по Подільській забудовник виграв суд

 3. Музика заграла круто.

 4. Молодці! А де інші справи, зокрема щодо будівництва біля парку Чекмана, таке ж саме порушення землі водного фонду і цільове призначення стоянка? А Плейзор не занесла бабло, от і почалось переслідування, хоча його почав ще Чернелевський.

 5. питання до прокуратури по суті: яке покарання понесуть/понесли продажні чиновники в тому числі з міської ради які допустили відведення земельної ділянки і початок будівництва )) ніякої …. може через суд будете домагатись їхнього звільнення (це як мінімум), але враховуючи шо міська рада обласній прокуратурі ласі шмати земельки відводить під будівництво, наврят … відповідати прийдеться лише інвестору своїм гаманцем

  • Дунаєвського вже вигнали. А хто ще в темі?

   • якшо ми говорим конкретно про міський відділ архітектури, то згаданий вами Дунаєвський до будівництва цього обєкту відношення має “вєсьма і вєсьма” обмежене )), на скільки мені відомо його не “вигнали” а звільнили за угодою сторін, це різні речі )), а особи які безпосередньо причетні до цього злочину цілком успішно продовжують працювати ще й отримали заохочення від міського керівництва )

    • напишіть хто? громада має знати прізвище героїв.

     • нехай мер перед Громадою звітує, хоче зносити майже збудований обєкт з повним комплектом документів )) нехай багатоповерхівку свого коріша Гончара знесе по Львівському шосе, 12 де до до сьогодні нема жодного дозвільного документу 🙂 ауу прокуратура юристи ви де ?? де позови до суду ? де кримінальні провадження … нема нічого і нікого…. тішина

 6. Ну да, в 2012 році Мельник С.І., разом із Бютоголовими дав в оренду землю для будівництва, а Симчишен був депутатом із свободою, але чомусь не галасував в різні інстанції (використовуючи статус депутата) про те що землю виділили в природоохороній зоні!

 7. Рано радієте. так це успіх міської влади і чітка позиція мера до незаконній забудові. це урок для незаконних забудовників.
  але буде апеляція, напевно в Рівному, а там судді можуть що хочеш прийняти. Рівненський суд не один раз показував свою “справедливість”

 8. Симчишину сказав і зробив. Привокзальну площу навів порядок. Молодець. Вже і за забудови взявся.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.