Звільнений заступник редактора “Подільських вістей” поновився на посаді. У Лічмана подали касацію

Звільний заступник редактора з економічних питань Хмельницької обласної газети “Подільські вісті” (засновниками видання є облдержадміністрація, обласна рада і трудовий колектив редакції – НГП) Віктор Фурманчук через суд поновився на посаді.

Про це свідчить рішення Хмельницького міськрайонного суду.

У матеріалах справи зазначено, що Фурманчука звільнено на підставі наказу від 25.12.2014 р., виданого т.в.о. редактора газети «Подільські вісті», за одноразове грубе порушення трудових обов’язків. А саме – він порушив Статут та колективний договір, “оскільки у робочий час на робочому обладнанні, використовуючи електроенергію та користуючись послугами мережі Інтернет, які оплачувались редакцією, створював конкурентне редакції газети “Подільські вісті” видання – «Домашню газету», яка, за словами позивача, належить його сину (Василю Фурманчуку – НГП), і з якою, він не перебуває та не перебував ані в трудових, ані в цивільно-правових відносинах”.

Цей факт підтверджений матеріалами службового розслідування, в ході якого був вилучений службовий комп’ютер заступника редактора, а також висновком експертного дослідження. Зокрема, на робочому столі та жорстких дисках “N” та “J” комп’ютера було знайдено більше 100 файлів – сторінок газети «Домашня газета».

Разом з тим, місцевий суд визнав, що в редакції газети «Подільські вісті» відсутні інструкції щодо посадових обов’язків редактора газети, заступників редактора з економічних та творчих питань тощо. Також Фурманчук не надавав пояснень перед застосуванням щодо нього дисциплінарного стягнення у порушення вимог ст. 149 КЗпП України. Тому суд дійшов висновку про поновлення його на раніше займану посаду.

Крім того, з редакції газети “Подільські вісті” на користь Фурманчука присуджено стягути 142,6 тис. грн (без урахування податків та зборів) середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Розрахунок здійснювався на основі заробітної плати заступника редактора за жовтень-листопад 2014 року, яка, відповідно, становила 15,6 тис. грн і 20 тис. грн.

Натомість редакція газети “Подільські вісті” направила касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. 14 грудня “вишка” відкрила касаційне провадження і зупинила виконання рішення Хмельницького міськрайонного суду від 7 вересня 2015 року.

Як писав НГП, в інтерв’ю тимчасово виконувачем обов’язків редактора газети “Подільські вісті” Петро Лічман заявив, що Віктор Фурманчук, “використовуючи обладнання “Подільських вістей”, випускав приватну газету, створивши певного конкурента на ринку з накладом 9 тисяч примірників”.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

  1. нормальна зарплатка в заступник, яка тоді в Лічмана?

  2. А той Петро Лічман буде нести відповідальність за те, що своїми діями він наніс збитки організації?
    Думаю, що за це має бути звільнений.

    • Він перекладе відповідальність на свою печінку і заллє в себе кілька літрів водяри, після чого обригає з колегами всі приміщення редакції.

  3. А у премьера зарплата 6 500 грн.

  4. Шановні, а хто останній раз бачив чи тим паче читав ту газету, заступник редактора якої отримує по 20 тис. на місяць ? А скільки отримує Загородний ?

  5. Хотя почтальоны и настоятельно рекомендуют подписываться. вот так и живут. но газета шлак. особено последнее время. там их всех бы разогнать и сделать чтото типа громадского портала. взять молодых и талантливых. а ети штопают тоже что и 20 лет назад. а все плюються и подписываються

  6. зате ви бюджетники на місцях зобовязані виписувати газету подільські вісті щоби свої коштами виплачувати таку маленьку зарплату

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.