На Хмельниччині у жовтні спостерігалася дефляція у розмірі 3%

На Хмельниччині у жовтні спостерігалася дефляція у розмірі 3% порівняно з попереднім місяцем.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, на показник інфляції в жовтні суттєво вплинуло сезонне зниження цін на газ, що використовується для індивідуального опалення або комплексного споживання (постанова НКРЕКП від 03.03.2015 № 583 «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення»). У цілому за рахунок цього фактору природний газ подешевшав на 34,3%.

У той же час на 21,2% підвищилися тарифи на опалення. Загалом, це призвело до зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива – на 21,2%.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,7%. Найбільше подорожчали сало, яйця та цукор (відповідно на 11,9%, 11,2% та 9%). На 5,1–1,2% зросли ціни на сметану, масло, молоко, кисломолочну продукцію, овочі, продукти переробки зернових, сири, кондитерські вироби з борошна.

Водночас на 4,8–0,4% знизилися ціни на свинину, рибу та продукти з риби, фрукти, соняшникову олію, кондитерські вироби з цукру, рис.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%, у т.ч. на алкогольні напої – на 1,9%, тютюнові вироби – на 1,8%.

Одяг і взуття подорожчали на 2,5%, зокрема, взуття – на 3,9%, одяг – на 1,6%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,1%: дорожчими на 0,8% стали амбулаторні послуги, на рівні попереднього місяця залишилися ціни на фармацевтичну продукцію.

Зниження цін на транспорт у цілому на 1,5% пов’язано зі здешевленням перевезень залізничним пасажирським транспортом на 4,8%, палива та мастил на 1,2%, а також автомобілів на 0,3%.

Ціни у сфері зв’язку зросли на 2,1% головним чином за рахунок підвищення абонентної плати за користування телефоном на 14,7%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.