На Хмельниччині у лютому зафіксована дефляція 0,4%

Ціни на споживчому ринку Хмельницької області в лютому 2016р. порівняно з попереднім місяцем знизилися на 0,4%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Найбільше (на 31,1%) подешевшали яйця, на 4,4-0,3% – свинина, сало, фрукти, овочі, яловичина, м’ясо птиці, рис. Водночас на 4,4-1,1% подорожчали продукти переробки зернових, кисломолочна продукція, масло вершкове, сири, макаронні вироби, соняшникова олія.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зменшилися на 0,6%, що пов’язано зі здешевленням тютюнових виробів на 2,3%. У той же час дорожчими стали алкогольні напої на 1,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося в основному за рахунок підвищення тарифів на каналізацію (на 4,2%), водопостачання (на 4,1%), вартості послуг з утримання та ремонту житла (на 1,9%).

Разом з цим зафіксовано здешевлення (на 1,2%) скрапленого газу для побутових потреб.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла стали дорожчими на 1,8%, з них товари та послуги для щоденної підтримки будинку –на 2,7%, побутова техніка – на 1,9%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 1,4%, що в основному спричинено подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,5%. Крім того, на 2,8% зросли ціни на амбулаторні послуги, а саме: стоматологічні – на 3,5%, діагностичні – на 3%.

Ціни на транспорт у цілому не змінилися. При цьому тривало зниження цін на паливо та мастила, яке у лютому дорівнювало 0,7%; автомобілі подорожчали на 6,7%.

Через подорожчання туристичних послуг на 8,1%, аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для обробки інформації на 1,6% підвищення цін у сфері відпочинку та культури становило 1,5%.

Загалом, за січень-лютий 2016 року ціни на Хмельниччині зросли на 0,3%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Пі….здьош

  2. Адмін розуміє значення поняття “дефляція” ????

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.