Другий місяць на Хмельниччині зафіксована дефляція

У серпні цього року на Хмельниччині була зафіксована дефляція 0,3% порівняно з попереднім місяцем.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

За даними облстату,  на споживчому ринку області в серпні п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,5%.

Найбільше подешевшали фрукти та овочі – відповідно, на 16,5% та 12,5%. Крім того, на 2,1-1,6% знизилися ціни на макаронні вироби, рис, соняшникову олію, на 0,3-0,1% – на хліб, продукти переробки зернових, масло вершкове.

Водночас підвищення (на 6,0-1%) зазнали ціни на яйця, м’ясо та м’ясопродукти, сало, кондитерські вироби з цукру, цукор, кисломолочну продукцію, сметану, безалкогольні напої, молоко, рибу та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,1%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,2%, алкогольні напої – на 0,9%.

Індекс споживчих цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива дорівнював 100%. При цьому зафіксовано підвищення плати за оренду житла (на 0,7%) та зменшення цін на товари та послуги з утримання та ремонту житла (на 0,4%).

У сфері охорони здоров’я зниження цін на 0,1% спричинено здешевленням фармацевтичної продукції на 0,3%. Вартість амбулаторних послуг зросла на 0,6%.

Тривало зниження цін на паливо та мастила, яке в серпні п.р. дорівнювало 1,5%. Разом з цим на 0,3% подорожчали автомобілі. У цілому ціни на транспорт знизилися на 0,6%.

Крім того, на 1% збільшилися ціни на послуги відпочинку і культури, ресторанів та готелів. Дешевшими на 2,5% стали одяг і взуття, у т.ч взуття – на 3,4%, одяг – на 1,9%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.