Долю обласного кардіодиспансеру вирішуватимуть фахівці галузі. Головлікар Салабай проти

Долю обласного кардіодиспансеру вирішуватимуть фахівці галузі.

Про це на сьогоднішньому круглому столі заявив заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко.

Після запеклої півторагодинної дискусії вирішили створити робочу групу, яка має докладно вивчити передумови і вирішити яким буде найкращий план реорганізації хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

Фото НГП

Фото НГП

“Я закликаю громадськість створити робочу групу з провідних спеціалістів області в галузі кардіології та кардіохірургії. Робоча група має попрацювати з працівниками теперішнього кардіологічного диспансеру, з громадськістю, з іншими зацікавленими особами і скласти план реорганізації чи відкриття нового відділення. Робоча група має випрацювати якусь позицію”, – наголосив Кальніченко.

На думку віце-губернатора, медицину області не можна залишити на тому рівні, де вона є зараз. Проте будь-які зміни у структурі медичних закладів мають бути зваженими та продуманими. Також він зазначив, що яке б рішення не було прийнято, воно має працювати на перспективу.

За реорганізацію кардіодиспансера в кардіологічний центр виступає директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич. За його словами, рекомендації для створення кардіологічного центру є від республіканського терапевта, голови асоціації кардіологів держави, республіканського кардіо-хірурга та кардіолога.

Цуглевич зауважив: для того, щоб зробити пацієнтам ряд процедур, їх доводиться везти на кареті швидкої допомоги в обласну лікарню.

“Для того щоб покращити якість надання та доступність медичних послуг необхідно дві служби об’єднати в одну. Все має бути в одному приміщенні”, – підкреслив директор департаменту охорони здоров’я.

Також він наголосив, що у разі реорганізації жодне відділення теперішнього кардіологічного диспансеру не буде закрите. Навпаки будуть відкриті нові: кардіохірургічне відділення на 20-25 ліжок, реанімаційне відділення на 6 ліжок, а також відділення ендоваскулярної хірургії. Теперішнім спеціалістам доведеться опановувати сучасні методидіагностики та лікування. Проте жодних звільнень не планується.

Головний лікар хмельницького обласного кардіологічного діспансеру Ігор Салабай, вважає, що зараз реорганізація кардіохірургії не актуальна.

“В той час, коли країна має АТО. департамент охорони здоров’я і обласний хірург в першу чергу мають думати про те, аби покращити травмотологію, ортопедію і загальну хірургію”, – підкреслив Ігор Салабай.

Також він підкреслив, що питання реорганізації кардіологічного диспансеру за останні два місяця не піднімалось ані на колегіях обласного управління охорони здоров’я, ані обласним кардіологом, ані терапевтом.

На його думку, відділення кардіохірургії в обласній лікарні, в яке вкладено дуже багато коштів працює справно. А відкривати відділення кардіохірургії у складі обласного диспансеру можна у окремому приміщенні, для побудови якого Ігор Салабай сам готовий знайти інвесторів.

Результати роботи та досліджень фахівців кардіологічної галузі Володимир Кальніченко попросив надати директору департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації ЯковуЦуглевичу на вивчення.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.